Trwa ładowanie...
d2wf7pi

Trująca chmura nad Ukrainą, 72 osoby w szpitalu

72 osoby, w tym 19 dzieci, które ucierpiały w następstwie wypadku pociągu z fosforem w obwodzie lwowskim, hospitalizowano do środowego popołudnia - podało Ministerstwo Zdrowia Ukrainy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trująca chmura nad Ukrainą, 72 osoby w szpitalu
(PAP/EPA)
d2wf7pi

Resort informuje, że do ośrodków medycznych zgłasza się wiele osób, skarżąc się na objawy zatrucia, chociaż po badaniu okazuje się, że to jedynie reakcja psychiczna wywołana obawą zatrucia.

W poniedziałek w pobliżu wioski Ożydiw w obwodzie lwowskim wykoleił się pociąg towarowy wiozący z Kazachstanu do Polski silnie toksyczny fosfor. Z torów wypadło 15 cystern, sześć z nich stanęło w płomieniach, a do atmosfery dostały się toksyczne substancje.

Toksyczna chmura rozpostarła się nad obszarem około 90 kilometrów kwadratowych wokół miejsca wypadku.

d2wf7pi

Ze strefy bezpośredniego zagrożenia ewakuowano około 900 osób. W rejonie sąsiadującym ze strefą najbardziej zagrożoną mieszka do 11 tysięcy ludzi.

Świadkowie wypadku, w tym urzędnik jadący pociągiem, poinformowali, że tuż przed wypadkiem słyszeli głośny huk.

Śledczy mówią, że w dalszym ciągu badają przyczyny wykolejenia się wagonów.

Na Ukrainę przybyli w środę specjaliści z kazachskiej fabryki "Kazfosfat", którzy mają pomóc w likwidacji następstw wypadku pociągu z fosforem. Towarzyszą im przedstawiciele kazachskich kolei.

Mimo uspokajających komunikatów władz, Ukraińcy z regionów sąsiadujących z miejscem katastrofy masowo wykupują wodę mineralną i maseczki ochronne.

d2wf7pi

Podziel się opinią

Share

d2wf7pi

d2wf7pi
Więcej tematów