Trwa ładowanie...

Władze bezradne. Darmowa reklama w niecodziennym miejscu

Stoi zaparkowany tuż przy bramie cmentarza i zajmuje miejsce dla osób niepełnosprawnych. Właściciel jednego z zakładów kamieniarskich z Gdańska znalazł sposób na darmową reklamę. I to wszystko zgodnie z prawem. Straż Miejska i Zarząd Dróg rozkładają ręce.

Furgonetka od dawna stoi zaparkowana przy bramie cmentarza Łostowickiego.Furgonetka od dawna stoi zaparkowana przy bramie cmentarza Łostowickiego.Źródło: Radio Gdańsk, WP
dhkhqeh
dhkhqeh

Od dawna wiadomo, że reklama dźwignią handlu. A nic tak nie napędza sprzedaży, jak reklama nagrobków tuż przy wejściu do cmentarza. Od kilku lat tuż przy bramie Cmentarza Łostowickiego w Gdańsku, na miejscu dla osób niepełnosprawnych stoi zaparkowany bus. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że samochód służy jako tablica reklamowa dla firmy zajmującej się kamieniarstwem. Na przednim kole nałożona jest blokada, a z tyłu zamontowana jest ... cmentarna ławka. To w skuteczny sposób uniemożliwia jakiekolwiek odholowanie pojazdu.

- Uważam, że ta sytuacja to skandal, bo miejsce dla osób niepełnosprawnych powinno być wolne. To oni mają pierwszeństwo, a nie samochód reklamujący branżę pogrzebową - mówi na antenie Radia Gdańsk jeden z przechodniów. – Powinni usunąć to auto. Musimy dbać o osoby niepełnosprawne. Każdy chce odwiedzić swoich bliskich, którzy zmarli. Także te osoby z niepełnosprawnością jak najbardziej chciałyby to przecież uczynić – tłumaczy kolejna z osób.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wjechał wprost pod pociąg. Wszystko nagrały kamery monitoringu

Właściciel busa ma kartę osoby niepełnosprawnej

Jak się jednak okazuje, nie ma nawet takiej prawnej możliwości. Straż Miejska w Gdańsku już od kilku lat otrzymuje zgłoszenia od zbulwersowanych mieszkańców, którzy widzą zaparkowany na miejscu dla niepełnosprawnych pojazd. Jak mówiła na antenie Radia Gdańsk Monika Domachowska z gdańskiej SM, nie ma żadnych podstaw do podjęcia interwencji, bo właścicielowi na zajęcie miejsca pozwala identyfikator osoby niepełnosprawnej.

Sprawą zaparkowanego pojazdu zainteresował się też Gdański Zarząd Dróg i Zieleni. Okazuje się, że polskie prawo nie reguluje maksymalnego czasu, na jaki dany pojazd może być zaparkowany w miejscu oznaczonym niebieską kopertą. - Przy Cmentarzu Łostowickim, od ulicy Łostowickiej znajduje się łącznie 14 miejsc przeznaczonych dla posiadaczy karty zezwalającej na parkowanie na miejscach dla osób niepełnosprawnych – wyjaśnia na radiowej antenie Patryk Rosiński z Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

dhkhqeh

Dziennikarze Radia Gdańsk próbowali porozmawiać z właścicielami firmy kamieniarskiej, która zajmuje miejsce przy Cmentarzu Łostowickim. Niestety bez rezultatu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dhkhqeh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhkhqeh
Więcej tematów