Trwa ładowanie...

Trąby powietrzne powrócą? Ostrzeżenie synoptyków

Tragiczny wieczór może się powtórzyć. Według synoptyka TVN Meteo Wojciecha Raczyńskiego, mieszające się nad Polską fronty atmosferyczne, powodując trąby powietrzne mogą kolejny raz zagrozić mieszkańcom północnej części kraju.

Trąby powietrzne powrócą? Ostrzeżenie synoptykówŹródło: PAP, fot: Tytus Żmijewski
d1cuovo
d1cuovo

Najbardziej zagrożeni - zdaniem synoptyka TVN - są mieszkańcy północnych rejonów kraju, w których wczoraj trąby powietrzne doprowadziły do wielkich strat.

Z kolei Halina Lorenc z IMGW twierdzi, że w najbliższym czasie nie powinno dojść do powtórnego wystąpienia trąb powietrznych. Po starciu się dwóch frontów atmosferycznych - chłodnego z gorącym, które z powodu wysokiej różnicy temperatur są warunkiem występowanie trąb powietrznych - jest dużo mniejsze prawdopodobieństwo powtórzenia się niebezpiecznych zjawisk. Podobnego zdania jest synoptyk Małgorzata Tomczuk z IMGW.

W wyniku nawałnic, które w sobotę przeszły nad siedmioma powiatami województw pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego zginęła jedna osoba, kilka zostało rannych, ponad 100 budynków jest uszkodzonych. W Borach Tucholskich trąba powietrzna zniszczyła ok. 400 hektarów lasu. Trzystumetrowy pas drzew połamanych jak zapałki widoczny z helikoptera ciągnie się aż po horyzont.

d1cuovo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cuovo
Więcej tematów