Trwa ładowanie...

Pogrzeb Pawła Adamowicza. Media na świecie o tragedii w Gdańsku

Media w różnych częściach świata śledzą pogrzeb Pawła Adamowicza. Najwięcej miejsca wydarzeniom w Polsce poświęcają serwisy BBC. "Tłumy na pogrzebie prezydenta Gdańska" – informuje portal.

Pogrzeb Pawła Adamowicza. Media na świecie o tragedii w GdańskuŹródło: bbc.com
d1f5s7b

Zdjęcie i informacja o pogrzebie Pawła Adamowicza w Gdańsku jest pierwszą wiadomością serwisu brytyjskiego BBC. Na miejscu jest reporter Adam Easton, który obszernie opisał przygotowania do ceremonii żałobnej w Bazylice Mariackiej. "Polska w żałobie po zasztyletowanym prezydencie Gdańska" zatytułował swoją relację korespondent.

Z relacji korespondenta Brytyjczycy dowiadują się kim był Paweł Adamowicz, a także o okolicznościach jego tragicznej śmierci. O ceremoniach pogrzebowych w Gdańsku i żałobie w Polsce informują także obcojęzyczne serwisy BBC, w tym ukraiński i arabski.

Podobne relacje z wydarzeń w Gdańsku i informacje o żałobie narodowej ogłoszonej przez prezydenta Andrzeja Dudzie publikują anglojęzyczne media po obu stronach Atlantyku, od dublińskiego "Irish Times" po amerykańską telewizję CNN.

"Siał dobro" - K. Marcinkiewicz wspomina Pawła Adamowicza

O tłumach na pogrzebie napisały także francuskie dzienniki "Le Figaro" i "Le Monde". Z kolei niemiecki „Der Tagesspiegel” zwraca uwagę na refleksję wśród polskich elit, którą wywołało morderstwo. Reporter podkreślał, że rodzina Pawła Adamowicza prosiła o unikanie upolityczniania tragedii.

Relacjonując pogrzeb Pawła Adamowicza dziennikarz "Komsomolskiej Prawdy" z Mińska napisał o kondolencjach, które na ręce Andrzeja Dudy złożył prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenko.

Informację o pogrzebie Pawła Adamowicza znaleźć można nawet w języku arabskim.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1f5s7b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1f5s7b
Więcej tematów