Trwa ładowanie...

Pierwsze w tym roku sinice już zakwitły. Które kąpieliska są zamknięte w Trójmieście?

• Pierwsze sinice na kąpieliskach w Trójmieście
• Sytuacja wygląda niepokojąco
• Niektóre kąpieliska zostały zamknięte
• Sprawdź listę bezpiecznych kąpielisk

Share
Pierwsze w tym roku sinice już zakwitły. Które kąpieliska są zamknięte w Trójmieście?Źródło: WP.PL, fot: Tomasz Gdaniec
d4m60fq

Uwaga na sinice - pierwsze w tym roku pojawiły się już na trójmiejskich kąpieliskach. Sytuacja wygląda niepokojąco. Jak powiedział Tomasz Augustyniak, dyrektor pomorskiego sanepidu, wszystkie kąpieliska w Gdańsku oprócz Sobieszewa i Sobieszewa Orle są zamknięte z powodu sinic. Nie lepiej jest w Sopocie i Gdyni.

Zakaz kąpieli obowiązuje więc w Jelitkowie, przy molo i Domu Zdrojowym w Brzeźnie i na Stogach. To samo jest w Sopocie - kąpieliska w kurorcie zostaną lada chwila zamknięte również z powodu występowania sinic.

W Gdyni tylko na Babie Doły

d4m60fq

Z powodu sinic nie możemy wchodzić do wody na kąpieliskach w Gdyni Redłowie, Śródmieściu i Orłowie. Jedynym gdyńskim kąpieliskiem, gdzie w tej chwili można jeszcze zażywać wodnych kąpieli są Babie Doły. Zakaz kąpieli obowiązuje do odwołania.

Gdzie można się wykąpać?

Sytuację dotyczącą dostępności kąpielisk dla pływających sprawdzać można na bieżąco na stronie pomorskiego sanepidu - sprawdź listę. Tam też dostępny jest film edukacyjny dotyczący sinic, ich szkodliwości i zachowania się w przypadku kontaktu z nimi

d4m60fq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4m60fq
d4m60fq
Więcej tematów