Trwa ładowanie...
d2mmauo

Głuchoniemi mogą przez sms-y wzywać Straż Miejską

Głuchoniemi mogą kontaktować się z wrocławską Strażą Miejską za pomocą wiadomości tekstowych sms przekazywanych przez telefon komórkowy. W ten sposób mogą się również porozumiewać głuchoniemi z Gdyni.

Share
d2mmauo

Wiadomości od głuchoniemych we Wrocławiu będą przyjmowane pod jednym numerem telefonu 0 608 302 302. Po otrzymaniu sms-a strażnicy z Centrum Kierowania natychmiast zareagują - mówiła we wtorek Dagmara Turek-Samól, rzeczniczka wrocławskiej Straży Miejskiej. Centrum Kierowania Straży Miejskiej ma bezpośrednie połączenia ze wszystkimi służbami w mieście.

W Centrum Kierowania Straży Miejskiej wiadomości będą przyjmowane przez całą dobę. Na interwencje do osób głuchoniemych wysyłani będą strażnicy ze znajomością języka migowego. W mieście przeszkolono w tym celu 17 strażników.

Usługa sms uruchomiona przez Straż Miejską pozwoli na szybsze reagowanie w sytuacjach zagrożenia życia. Głuchoniemi przez sms-y będą mogli wzywać np. karetkę pogotowia czy policję.

We Wrocławiu jest około 3 tys. osób głuchoniemych. Większość, według Polskiego Związku Głuchych, ma telefony komórkowe. (an)

d2mmauo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mmauo
d2mmauo
Więcej tematów