Trwa ładowanie...

GDYNIA. Znamy obsadę musicalu WIEDŹMIN

Szanowni Państwo, uprzejmie informuję, iż po kilku castingach znana jest już obsada musicalu WIEDŹMIN według prozy Andrzeja Sapkowskiego. Spektakl otworzy nowy sezon artystyczny. Premiera zaplanowana została na 15 września 2017 roku.

Share
GDYNIA. Znamy obsadę musicalu WIEDŹMINŹródło: materiał organizatora, fot: /
d27voao

Będzie to nie tylko pierwszy musical na podstawie tej bestsellerowej powieści, ale w ogóle pierwsze przedstawienie teatralne wykorzystujące tę kultową postać fantasy.

Głównym bohaterem jest Geralt z Rivii, wiedźmin, mutant, który za pomocą magii i nadludzkich umiejętności broni ludzi przed smokami i potworami nie stroniąc przy tym od zapłaty. Często działa pod wpływem emocji, sprzyja słabszym, poświęca się dla innych. Poza trudnościami, jakie napotyka na swojej drodze wiążąc się z czarodziejką Yennefer, Geralt bierze również udział w wielu niesamowitych przygodach. Chcąc chronić zarówno siebie, jak i swoich przyjaciół, wiedźmin stara się zachować neutralność w szalejącym świecie. Na podstawie książki Sapkowskiego powstał komiks, nakręcono film, serial, stworzono popularne i nagradzane na całym świecie gry komputerowe.

Jak zapewnia reżyser spektaklu Wojciech Kościelniak będzie to efektowne widowisko w dużym stopniu oparte na nowoczesnej technice.

d27voao

„Chcemy pokazać ciekawy, barwny świat - inny niż wszystko to, co do tej pory robiliśmy w gdyńskim teatrze. Planujemy zastosowanie nowoczesnych technologii multimedialnych, ale w sposób, który nie zdominuje człowieka na scenie. Chcemy by widzowie mieli poczucie, że są w teatrze, a nie w kinie – dodaje reżyser. Chcę połączyć dobre widowisko z teatralnością i wartością tego tekstu. Liczę, że jeśli będziemy opowiadać o czymś istotnym, to nie sama otoczka będzie ważna, tylko emocje i treść. To one budują spektakl.

Dla ludzi, którzy czytali sagę Sapkowskiego lub znają grę, ważna jest otoczka związana z kostiumem i cały ten sztafaż fantasy. Oczywiście w jakimś stopniu on musi być, ale na pewno nie jest tak istotny jak to, co opowiadamy. Postaci „Wiedźmina” mają swoją charakterystykę wizualną i za tym trzeba pójść, ale teatr nie znosi dosłowności. Niedawno oglądałem sztukę z epoki, gdzie dokładnie odwzorowano stroje i przedmioty, ale w gruncie rzeczy one mało oddawały tę epokę. Teatr jest takim medium, w którym wszystko trzeba opowiedzieć od nowa, a dosłowność niezbyt dobrze się w nim sprawdza. To jest bardzo dobry materiał na musical, bo opowiada o poszukiwaniu odwagi do codziennego życia. Każdy superbohater to ze sobą niesie. Tym, co wyróżnia "Wiedźmina", jest model człowieka, który pomimo wątpliwości i pogubienia w życiu jest człowiekiem walki i zasad. A to wydaje się dziś dziwaczne i niepopularne. Dyrekcja teatru zgodziła się na użycie zaawansowanych technologii wizualnych, dzięki którym projekcje będą emitowane
dokładnie w miejscu, w którym chcemy – podsumowuje reżyser.”

WIEDŹMIN
premiera 15.09.2017

Adaptacja i reżyseria WOJCIECH KOŚCIELNIAK

Muzyka PIOTR DZIUBEK

d27voao

Choreografia LIWIA BARGIEŁ

Scenografia DAMIAN STYRNA

Kostiumy BOŻENA ŚLAGA

WIEDŹMIN Krzysztof Kowalski/ Modest Ruciński (gośc.)
CIRI Julia Totoszko / Maria Błaszkiewicz / Pola Król
JASKIER Jakub Badurka/ Paweł Czajka
YURGA Tomasz Gregor
CALANTHE Karolina Trębacz
JEŻ Krzysztof Wojciechowski
YENNEFER Katarzyna Wojasińska
EITHNE Katarzyna Kurdej/ Karolina Merda
BRAENN Iza Pawletko/ Joanna Rybka (ad.)
KREPP Zbigniew Sikora
NEVILLE Bernard Szyc
PAVETTA Maja Gadzińska
LEVECQUE Artur Cichuta (gośc.)
EIST Andrzej Śledź
FREIXENET Rafał Ostrowski
OLAF Paweł Bernaciak
ŁYSY Marcin Słabowski
WINDHALM Sasza Reznikow
SZAMBELAN Maciej Zabielski (gośc.)
CRACH AN CRAITE Jakub Badurka/ Paweł Czajka
RAINFARN Maciej Podgórzak
PASZKOT Marek Sadowski
ZŁOTOLITKA Katarzyna Kurdej/ Karolina Merda
PŁOTKA Renia Gosławska
TANCERZE: Paulina Kroszel, Marta Śrama, Agnieszka Zalas, Ewelina Dańko, Maria Bijak (gośc.), Wiola Fiuk (gośc.), Krzysztof Dzwoniarski, Mateusz Ludwikowski, Jan Madej, Kuba Jóźwiak (gośc.), Michał Łabuś (gośc.), Michał Pietrzak (gośc.)
TANCERZE- SWINGI Sara Ławniczak, Urszula Bańka, Marek Bratkowski (gośc.)
AKROBATA 1 I D’JINNI 1 Darek Lipski (gośc.)
AKROBATA 2 I D’JINNI 2 Michał Lisiecki (gośc.)
AKROBATA 3 Szymon Sztukowski (gośc.)
AKROBATA - SWING Patryk Pałejko (gośc.)
AKROBATKA 1 Marta Koczkowska (gośc.)
AKROBATKA 2 Dominika Śmigielska (gośc.)
AKROBATKA 3 Monika Raszke (gośc.)
AKROBATKA - SWING Agata Karwat (gośc.)
B-BOY 1 Partyk Gacki (gośc.)
B-BOY 2 Patryk Klepacki (gośc.)
GŁOŚNE DZIECI Eward Allen, Anthony Allen, Artur Blanik, Jan Butowski, Kacper Jank, Adam Jank, Zbigniew Trusewicz, Alan Wiese, Piotr Zamudio

d27voao
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27voao
Więcej tematów