Trwa ładowanie...
d3w9bvx
Gdańsk
19-04-2008 08:40

Abp Gocłowski: nie kończę swojej posługi

Emerytowany metropolita gdański, arcybiskup Tadeusz Gocłowski, zapewnia, że rezygnacja z dotychczas sprawowanego stanowiska nie oznacza zakończenia jego posługi kapłańskiej. Hierarcha tłumaczył, że gdy idzie się na emeryturę, ma się większą swobodę w gospodarowaniu swoim czasem.

d3w9bvx

Arcybiskup Gocłowski, który był gościem "Sygnałów Dnia" w programie Pierwszym Polskiego Radia, przekonywał, że w diecezji gdańskiej, ciągle jeszcze jest bardzo dużo pracy apostolskiej, której może się podjąć.

Hierarcha odniósł się także do kwestii listu prezydium episkopatu. Skrytykowano w nim media, które kontestowały wybór arcybiskupa Leszka Sławoja Głódzia na stanowisko nowego metropolity gdańskiego.

Arcybiskup Gocłowski krytycznie odniósł się do tej inicjatywy. Gość "Sygnałów Dnia" zastrzegł jednocześnie, że ze względu na swój pobyt w Ziemi Świętej nie śledził dokładnie publikacji prasowych, jednak - w jego odczuciu - dziennikarze mają prawo wyrażać swoje opinie dotyczące wyborów dostojników kościelnych. Zdaniem arcybiskupa Gocłowskiego, dopóki dziennikarze szanują kompetencje kościoła i nie ingerują w jego decyzje, mają moralne prawo wyrażać swoje poglądy.

d3w9bvx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3w9bvx
Więcej tematów