Trwa ładowanie...
d3wpu9y
d3wpu9y

Trening polskich komandosów w dżungli Gujany

Kolejni polscy komandosi przejdą mordercze szkolenie pod okiem instruktorów Legii Cudzoziemskiej w Gujanie Francuskiej - informuje "Dziennik Polski".
Share
d3wpu9y

Żołnierze z jednostek specjalnych Agat w Gliwicach i Formoza w Gdyni biorą udział w szkoleniu prowadzonym przez Legię Cudzoziemską w Gujanie Francuskiej. Kurs w Centrum Szkoleniowym Lasów Równikowych (Le Centre d'Entra-nement en Foret Equatoriale) w Reginie trwa ok. 60 dni. Składa się z kilku części.

Najtrudniejsza z nich to szkoła przetrwania w dżungli. Przez kilka tygodni żołnierze przedzierają się przez gęstą roślinność, nierzadko w wodzie nawet po szyję, wykonując kolejne zadania w nieustannie padającym deszczu. Uczą się tropić przeciwnika, budować obozy, tratwy, polować na kajmany i iguany. A instruktorzy na każdym kroku próbują ich zniechęcić i zmusić do rezygnacji.

Komandosi z Polski zostali oddani w ręce instruktorów Legii Cudzoziemskiej już po raz trzeci. Umowa podpisana jesienią ub. roku przez ministrów obrony Polski i Francji Tomasza Siemoniaka i Jeana-Yvesa Le Driana przewiduje, że podobne szkolenia będą się odbywać przez najbliższe pięć lat.

d3wpu9y

Podziel się opinią

Share
d3wpu9y
d3wpu9y
Więcej tematów