Trwa ładowanie...
d30gtuj
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Trawler z Korei Południowej zatonął u brzegów Czukotki. 54 zaginionych

Trawler z Korei Południowej zatonął w poniedziałek na Morzu Beringa u brzegów Półwyspu Czukockiego, leżącego w syberyjskiej części Rosji. 54 członków załogi przepadło bez wieści, jeden poniósł śmierć - podał przedstawiciel służby ratowniczej Artur Rec.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trawler z Korei Południowej zatonął u brzegów Czukotki. 54 zaginionych
(wikipedia.org)
d30gtuj

- Informacja o tym, że jednostka "Orion-501" tonie, dotarła do nas o godzinie 17.30 czasu miejscowego (6.30 czasu polskiego). Załoga statku "Karolina-77" uratowała osiem osób, jedna z nich zmarła z wychłodzenia. Wśród uratowanych jest jeden Rosjanin, który pracował na południowokoreańskim trawlerze jako obserwator, a także Indonezyjczycy, Filipińczycy, Południowi Koreańczycy i rybacy z innych azjatyckich krajów. Ofiara śmiertelna to cudzoziemiec - powiedział Rec.

Poszukiwania zaginionych 54 członków załogi prowadzą trzy rosyjskie statki rybackie. W niedługim czasie mają do nich dopłynąć inne jednostki, pracujące na morzu niedaleko od miejsca katastrofy.

Według słów Reca na pokładzie południowokoreańskiego statku rybackiego znajdowało się 62 członków załogi. - 54 z nich przepadło bez wieści. Prędkość wiatru wynosi 25-27 m na sekundę, a fale osiągają wysokość 5-6 m - dodał.

Według wstępnych informacji przy wyciąganiu sieci przy wysokiej fali zaczęła przedostawać się woda i jednostka zaczęła tonąć. Po 30 minutach trawler znalazł się całkowicie pod wodą.

d30gtuj

Podziel się opinią

Share

d30gtuj

d30gtuj
Więcej tematów