Trwa ładowanie...

Trasa PKP Białystok-Warszawa. Ciężarówka uszkodziła sieć trakcyjną

Utrudnienia na kolei. Samochód ciężarowy uszkodził trakcję w miejscowości Średnica-Maćkowięta. Na niektórych odcinkach ruch pociągów został wstrzymany. Uruchomiono zastępczą komunikację autobusową.
Share
Uszkodzona sieć trakcyjna na trasie Warszawa-Białystok
Uszkodzona sieć trakcyjna na trasie Warszawa-BiałystokŹródło: Shutterstock.com
d1gfof8

- Do uszkodzenia sieci doszło w sobotę ok. 10, kiedy na przejeździe drogowo-kolejowym w miejscowości Średnica-Maćkowięta samochód ciężarowy uszkodził sieć trakcyjną nad dwoma torami. Uszkodzeniu uległy też słupy trakcyjne - poinformował Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK.

W wyniku zdarzenia ruch kolejowy między stacjami Racibory i Szepietowo został wstrzymany. Na odcinku Czyżew – Białystok uruchomiono zastępczą komunikację autobusową, Przewozy Regionalne zorganizowały zastępczą komunikację między Szepietowem a Raciborami.

Na miejscu pracują służby, które naprawiają uszkodzenia spowodowane przez ciężarówkę. Jak informuje "Gazeta Wyborcza", na wieczór zaplanowano otworzenie jednego toru dla przejazdu siecią elektryczną. Następnie ruch pociągów ma się odbywać wahadłowo w obydwu kierunkach.

d1gfof8

Na początku pojawiła się informacja, że ruch pociągów ma zostać wznowiony w niedzielę po południu. Jednak teraz PKP podkreśla, że utrudnienia na trasie Białystok-Warszawa mogą potrwać do poniedziałku.

Informacje o zmianach w komunikacji są na bieżąco podawane na stacjach i na przystankach oraz na www.portalpasazera.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: "Gazeta Wyborcza"/Radio Białystok

d1gfof8

Podziel się opinią

Share
d1gfof8
d1gfof8
Więcej tematów