Trwa ładowanie...
d1jfhg8
IAR

Transportowcy zablokują polskie drogi

Transportowcy zablokują dziś tirami ważne drogi krajowe, skrzyżowania oraz dojazdy do przejść granicznych. W ten sposób będą manifestować pogarszającą się sytuację w branży.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Transportowcy zablokują polskie drogi
(Fotolia)
d1jfhg8

- Próba wyeliminowania nas z rynku przychodzi zarówno ze wschodu, jak i zachodu Europy - mówi właściciel firmy transportowej z Siedlec i jeden z koordynatorów strajku Michał Wereszczyński. Z jednej strony jest to objęcie polskich przewoźników niemieckimi i francuskimi przepisami o płacy minimalnej, z drugiej rosyjskie prawodawstwo, które ogranicza transport z Europy Zachodniej i Polski na wschód.

Zdaniem transportowców polski rząd tylko pozoruje działania, a bardzo cierpliwa dotychczas branża nie może już czekać. - Polski rząd chwali się tym, że z płacy minimalnej w Niemczech został zwolniony transport, który przejeżdża tranzytem, a to tylko 20 procent polskich ciężarówek - zwraca uwagę Michał Wereszczyński. Dodaje, że większość transportów do przywóz albo wywóz towarów z Niemiec, a w tym obszarze nie robi się nic.

Gdzie można się spodziewać utrudnień na drogach

d1jfhg8

Protesty przewoźników odbędą się w ciągu dnia w kilkunastu miejscach w kraju. Jeden z największych zapowiedziano w Wólce Dobryńskiej na Lubelszczyźnie, na skrzyżowaniu dróg krajowych numer 2 i 68 prowadzących do przejść granicznych w Terespolu i Koroszczynie. O 10-tej drogę zablokują tam m.in. tiry ze wschodniego Mazowsza. Później sznur aut ma wyruszyć w kierunku terminala w Koroszczynie.

Transportowcy zamierzają także sparaliżować okolice polsko-niemieckich przejść granicznych w Kołbaskowie, Gubinie, Jędrzychowicach i Olszynie. Tiry będą także robiły pętle, na wielu ważnych drogach Mazowsza, Podlasia, Lubelszczyzny, Małopolski, a także w województach łódzkim, pomorskim, kujawsko-pomorskim i zachodniopomorskim.

Zobacz także: Wzrośnie polski eksport do chin

d1jfhg8

Podziel się opinią

Share
d1jfhg8
d1jfhg8
Więcej tematów