Trwa ładowanie...
Tragiczny wypadek we Francji. Lotnicze zdjęcia z miejsca katastrofy

Tragiczny wypadek we Francji. Lotnicze zdjęcia z miejsca katastrofy

Francuska telewizja France 2 pokazała zdjęcia lotnicze z miejsca wypadku na południu Francji w pobliżu Bordeaux. Widać na nich spalone wraki pojazdów. Bilans ofiar zderzenia autokaru i ciężarówki przewożącej drewno wzrósł do 43 osób. Po południu w kabinie ciężarówki znaleziono zwłoki dziecka - syna kierowcy.

Share
d4lr8ck

Z autobusu udało się uratować jedynie 8 osobom. Stało się tak dzięki kierowcy autokaru, który tuż po zderzeniu zdołał otworzyć drzwi, umożliwiając kilku osobom ucieczkę z płonącego pojazdu.

Po zderzeniu, do którego doszło na uznawanym za niebezpieczny zakręcie w gminie Puisseguin, oba pojazdy stanęły w ogniu, co - jak podkreśla policja - tłumaczy tak wysoką liczbę ofiar. Świadkowie mówią, że widzieli na miejscu chmurę dymu.

d4lr8ck

Spośród ośmiu osób autokaru, którym udało się wydostać na zewnątrz płonącego pojazdu, cztery są w stanie ciężkim - dwie mają poważne oparzenia, a dwie urazy czaszki. Cztery inne osoby zostały lekko ranne - sprecyzował przedstawiciel władz departamentu Żyronda Pierre Dartout. Ciężko rannych do szpitali transportowały śmigłowce.

Władze ostrzegły, że nie jest wykluczone, iż bilans ofiar śmiertelnych wzrośnie "w najbliższych godzinach".

d4lr8ck

Podziel się opinią

Share
d4lr8ck
d4lr8ck
Więcej tematów