Trwa ładowanie...

Tragiczny wypadek polskiego busa w Niemczech - 2 ofiary śmiertelne, 7 rannych

Do tragicznego wypadku polskiego minibusa doszło na autostradzie w zachodnich Niemczech. Dwie osoby zginęły, a siedem zostało rannych, w tym dwoje małych dzieci.
Share
Tragiczny wypadek polskiego busa w Niemczech - 2 ofiary śmiertelne, 7 rannych
Źródło: WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej
d4bexnq

Do wypadku doszło nad ranem na autostradzie A40 na odcinku pomiędzy granicą z Holandią a Duisburgiem. Jak podaje policja, przewożący 9 osób bus najechał na tył ciężarówki.

Jak podał tabloid "Bild", kierowca dostrzegł w ostatniej chwili wolno jadący pojazd na rumuńskiej rejestracji, nie zdążył wyhamować i wjechał z pełną prędkością w tył ciężarówki.

Przyczyny zdarzenia nie są jeszcze znane. Śmierć poniosła kobieta i mężczyzna, pozostali pasażerowie trafili do okolicznych szpitali. Wśród rannych jest dwoje dzieci. Niemiecka policja powołała zespół śledczy, który ma wyjaśnić przyczyny wypadku.

d4bexnq

Minibus, którym podróżowali Wielkopolanie, jechał z Francji przez Belgię do Wielkopolski - Konina oraz Turku - poinformował rzecznik wojewody wielkopolskiego Tomasz Stube. Dodał, że rodziny osób poszkodowanych w wypadku mogą uzyskać informacje pod numerami telefonów konsulatu: +49 163 7887674 oraz +49 171 2222365.

Autostrada A40 w kierunku Dortmundu była przez pięć godzin zamknięta. Policja oszacowała straty na 50 tys. euro.

d4bexnq

Podziel się opinią

Share
d4bexnq
d4bexnq
Więcej tematów