Trwa ładowanie...
d24st3s

Tragiczna interwencja policji w Szczecinie. Kontrola KGP wskazuje, że użycie broni mogło być zasadne

• Są już wstępne wyniki biura kontroli KGP - poinformował insp. Jan Lach
• Powiedział, że "użycie broni podczas interwencji mogło być zasadne"
• W Szczecinie zmarł od rany postrzałowej 22-letni mężczyzna
• Kierowca auta nie zatrzymał się do kontroli, został postrzelony przez policjanta
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Miejsce interwencji policji w szczecińskich Podjuchach
Miejsce interwencji policji w szczecińskich Podjuchach (PAP, Fot: Marcin Bielecki)
d24st3s

Wstępne wyniki biura kontroli KGP wskazują, że użycie broni przez policjanta podczas interwencji w Szczecinie mogło być zasadne - poinformował zastępca komendanta głównego policji insp. Jan Lach.

Prokuratura Okręgowa w Szczecinie prowadzi śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez policjanta w związku z interwencją, w wyniku której od rany postrzałowej zmarł kierowca samochodu. Do tragicznego zdarzenia doszło w piątek rano w prawobrzeżnej części miasta, w dzielnicy Podjuchy.

Wicekomendant zapewnił, że każdy przypadek użycia broni przez funkcjonariuszy jest szczegółowo badany. Przypomniał, że w Szczecinie pracują funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych oraz Biura Kontroli KGP. - Wstępne wyniki i ustalenia biura kontroli wskazują na to, że użycie broni mogło być zasadne - powiedział dziennikarzom insp. Lach.

d24st3s

Zastrzegł, że śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Szczecinie. - Trwa postępowanie prowadzone przez prokuraturę i bardzo dogłębne badania, zarówno balistyczne, będą mogły odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie czy policjant użył zasadnie tej broni. Ostatnie słowo należy do prokuratury i ewentualnie później do sądu - powiedział insp. Lach.

- Nie uważamy żeby policjanci zbyt często używali broni. Dotychczasowe przypadki wskazują na to, że większość z nich była zasadna - podkreślił zastępca szefa KGP.

Według informacji przekazanych przez śledczych 22-latek, który zginął, odbywał wyrok 2 lat pozbawienia wolności za handel narkotykami. Ze względu na zły stan zdrowia został on zwolniony z odbywania kary. Podczas policyjnej interwencji nie posiadał prawa jazdy; zostało ono mu odebrane za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu i narkotyków.

Za przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków przez funkcjonariusza publicznego grozi kara do 3 lat więzienia.

d24st3s

Podziel się opinią

Share
d24st3s
d24st3s
Więcej tematów