Trwa ładowanie...

Tragedia w Głogowie. Ranny mężczyzna i 3-letnie dziecko

Kiedy 51-latek manipulował przy zgromadzonej przez siebie amunicji, doszło do eksplozji. Jak informuje policja, w wyniku zdarzenia mężczyzna i 3-letnie dziecko zostali zabrani do szpitala. Ewakuowano też 100 osób z budynku w Głogowie.

Share
Tragedia w Głogowie. Ranny mężczyzna i 3-letnie dziecko
Źródło: East News, Fot: ZBIGNIEW JATKOWSKI/REPORTER
d2j0i80

Zgłoszenie o eksplozji przy ulicy Oriona wpłynęło do policji po godzinie 16.

Głogów. Wybuch w budynku

- Do zdarzenia doszło w budynku wielorodzinnym. Mężczyzna przetrzymywał w mieszkaniu amunicję. Gdy przy niej manipulował, doszło do jej wybuchu - relacjonował w rozmowie z Wirtualną Polską podinsp. Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

d2j0i80

Jak dodał, w wyniku eksplozji ranny został 51-latek i przebywająca w pomieszczeniu 3-letnia dziewczynka. - Zostali zabrani do szpitala. Byli przytomni. Mężczyzna doznał poważnych obrażeń obu rąk - tłumaczył policjant.

Zobacz też: Stanisław Karczewski pracował przy pacjentach, ale testu na razie nie robi. "To byłby wielki błąd"

Głogów. Ewakuacja 100 osób

Konieczna była też ewakuacja mieszkańców budynku. Jak przekazał oficer prasowy policji, łącznie z budynku wyprowadzono 100 osób.

d2j0i80

Teren budynku został szczelnie odgrodzony. Po mieszkańców podstawiono autobusy. Jak tłumaczą służby, ewakuacja była szczególnie trudna ze względu na szerzącą się epidemię koronawirusa.

- Nasze czynności trwają dalej. Teraz czekamy na grupę saperską, która ustali, co jeszcze znajduje się w tym mieszkaniu i czy stanowi to zagrożenie dla mieszkańców budynku - podkreślił podinsp. Bogdan Kaleta.

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d2j0i80

Podziel się opinią

Share
d2j0i80
d2j0i80
Więcej tematów