TP SA uruchomiła usługę 'wideo na życzenie'

Na początek w wirtualnej wypożyczalni filmów TP znajdzie się ponad 100 tytułów, a do końca roku ta liczba wzrośnie do 500 pozycji.

Telekomunikacja Polska SA, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami uruchomiła usługę „wideo na życzenie”. Na początek w wirtualnej wypożyczalni filmów znajdzie się ponad 100 tytułów, a do końca roku ta liczba wzrośnie do 500 pozycji, poinformowała TP SA w komunikacie w czwartek.

Wśród nich znalazły się m.in. Mr. & Mrs. Smith, Sahara, Oliver Twist, Pan życia i śmierci, Vinci. Ofertę filmową TP przygotowała we współpracy z firmą Cineman oraz ITI Film Studio i Kino Świat.

- Telekomunikacja Polska jako pierwsza firma w Polsce uruchomiła wideo na życzenie. Wierzę, że usługa ta zmieni oblicze polskiego rynku telewizyjnego, ponieważ daje Klientowi pełną wolność wyboru i komfort. Naszym celem jest stworzenie najbogatszej biblioteki filmów i programów on-demand w Polsce. W najbliższym czasie planujemy wprowadzić nowe, innowacyjne usługi, takie jak: telewizję wysokiej rozdzielczości HDTV oraz PVR – dekodery najnowszej generacji z twardym dyskiem umożliwiające nagrywanie wybranych programów telewizyjnych - mówi Kornelia Mathea, Dyrektor Dywizji Usługi dla Domu Telekomunikacji Polskiej – zapowiada Kornelia Mathea, dyrektor dywizji usług dla domu Telekomunikacji Polskiej, cytowana w komunikacie.

- Dzisiaj dla firm telekomunikacyjnych i dystrybutorów filmowych budowanie wielkiej wirtualnej wypożyczalni filmów to nowe, nieznane wyzwanie – zderzenie całkowicie odmiennych technologii, poszukiwanie nowych interaktywnych metod porozumiewania się z widzem, budowanie repertuaru opartego na rzeczywistych preferencjach odbiorców - uważam za fantastyczne, że możemy aktywnie uczestniczyć w tym projekcie! – powiedziała Barbara Czalbowska, wiceprezes firmy Cineman.

Wideo na życzenie to dodatkowa korzyść dla wszystkich użytkowników telewizji tp – usług videostrada tp oraz multipakiet tp. Obecny zasięg tej oferty to 6 największych miast w kraju – Warszawa, Katowice, Kraków, Wrocław, Poznań i Gdańsk.

Za korzystanie z wirtualnej wypożyczalni nie jest pobierany dodatkowy abonament – klienci płacą wyłącznie za obejrzenie wybranych pozycji. Opłaty dokonywane są ze specjalnego, przedpłaconego konta. Można je doładować kupując kartę zdrapkę w salonie sprzedaży tp, lub dzwoniąc z telefonu, na którym jest zarejestrowana usługa, na numer 0 300 900 100.

By korzystać z wideo na życzenie, nie są potrzebne dodatkowe urządzenia - wystarczy sprzęt, z którego korzystają już użytkownicy videostrady tp: modem livebox tp, zestaw instalacyjny z dekoderem oraz telewizor. Klient dokonuje wyboru filmu na ekranie TV za pomocą pilota dekodera. Wcześniej może przejrzeć informacje o obsadzie i reżyserze, zapoznać się ze streszczeniem fabuły i obejrzeć zwiastun. Do przesłania filmu do klienta wykorzystywana jest specjalna sieć TP, oddzielona od Internetu. W celu zabezpieczenia treści przed nieupoważnionym dostępem wideo na życzenie wykorzystuje najnowszą technologię Viaccess. Wszystkie filmy są przesyłane w formie zaszyfrowanej i może je obejrzeć tylko uprawniony odbiorca.

Wybrany film jest dostępny przez 24 godziny od momentu wypożyczenia - można go w tym czasie wielokrotnie oglądać, przerywać i wznawiać oglądanie, przewijać do przodu i wstecz. Program pojawia się zaraz po wybraniu – nie trzeba czekać na jego pobieranie i zapisywanie.

Źródło artykułu:WP Wiadomości

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)