Toshiba: pierwsze odtwarzacze HD DVD na rynku europejskim

Toshiba zapowiedziała wprowadzenie na rynek pierwszych samodzielnych odtwarzaczy HD DVD, które rozpoczną nową erę domowej rozrywki w wysokiej rozdzielczości i zwiastują nadejście formatu DVD nowej generacji.

W połowie listopada na rynku dostępny będzie HD-E1, pierwszy model oferujący europejskim miłośnikom sprzętu audio-video jakość HD DVD. Innowacyjny model HD-XE1 pojawi się na początku grudnia, zapewniając jeszcze więcej doznań, dzięki najnowocześniejszym technologiom przetwarzania obrazu i dźwięku1. Odtwarzacze wyposażone są w najnowsze osiągnięcia technologii HD w smukłej, matowo-czarnej obudowie.

Oba modele odtwarzają nagrane płyty HD DVD, oferując klientom bardzo dobrą, cyfrową jakość obrazu w wysokiej rozdzielczości, która znacznie przekracza jakość zwykłego DVD. Płyty HD DVD zapewniają także krystalicznie czysty dźwięk zapisany w trzech nowych formatach1 oraz całkowicie nowy wachlarz interaktywnych opcji, które stopniem zaawansowania przewyższają te znane z obecnych płyt DVD2.

Oba odtwarzacze są także wstecznie kompatybilne z istniejącymi formatami CD i DVD3. Co więcej, model HD-XE1 potrafi „podbić” (tzw. upscaling) obraz i wyświetlać zawartość dzisiejszych DVD w rozdzielczości 1080p na panelach LCD, plazmowych oraz innych telewizorach i monitorach HD Ready, poprzez złącze HDMI.

Niezwykła jakość obrazuModele HD-E1 oraz HD-XE1 zapewniają niespotykaną wcześniej jakość obrazu. Format HD DVD oferuje obraz w o wiele wyższej rozdzielczości niż standardowe DVD, dzięki czemu jest on wyjątkowo wyraźny i szczegółowy.

Oba odtwarzacze potrafią zwiększyć rozdzielczość tradycyjnych DVD poprzez złącze HDMI do 720p i 1080i – przy czym HD-XE1 oferuje także upscaling do rozdzielczości 1080p – pozwalając nabywcom na nowo odkryć ich kolekcje DVD w nowej, lepszej jakości obrazu4.

Dźwięk przestrzenny nowej generacjiCzystość obrazu to jeszcze nie wszystko. Odtwarzacze HD-E1 i HD-XE1 w niezwykły sposób zwiększają również jakość dźwięku. Oprócz formatów audio znanych ze standardowych DVD, oba modele obsługują trzy formaty dźwięku przestrzennego nowej generacji.

Dolby Digital Plus wykorzystuje większą prędkość transferu (aż do 3Mbps), co czyni dźwięk bardziej realistycznym. Systemy Dolby TrueHD oraz DTS-HD obsługują bardzo wysokie prędkości transferu i częstotliwości próbkowania dźwięku, zapewniając niepowtarzalne doznania.

Nowy świat interaktywnych dodatkówOdtwarzacze HD-E1 i HD-XE1 otwierają przed użytkownikami nowy świat interaktywnych dodatków dostępnych w produkcjach na HD DVD2. Zaawansowane funkcje nawigacji i zawartości zapewniają dostęp do nowych sposobów interakcji:

Możliwość przeglądania rozdziałów za pomocą miniatur oraz nawigacji po menu bez konieczności zatrzymywania filmu.Funkcję Picture in Picture (PIP), czyli możliwość odtwarzania drugiego filmu w oknie. Pozwala ona odtwarzać dodatkowy film nałożony na główny program. Dzięki temu widzowie mogą oglądać dodatki, takie jak komentarz reżysera lub dokument o tworzeniu filmu, podczas odtwarzania samego filmu2.Oba odtwarzacze wyposażone są w złącza ethernetowe, pozwalające na korzystanie z nowych opcji i funkcji, oferowanych przez system zaawansowanej nawigacji i treści, który umożliwia połączenie z Internetem lub dodatkowymi akcesoriami.

Olivier Van Wynendaele, zastępca dyrektora generalnego ds. produktów HD DVD, Toshiba Europe, komentuje:

„Od kiedy w 1996 roku Toshiba skomercjalizowała pierwsze odtwarzacze DVD w Japonii, stały się one jednymi z najlepiej sprzedających się produktów w historii. Jednakż nadejście telewizorów i programów wysokiej rozdzielczości było motorem popytu na format wyższej jakości, który zapewni dźwięk i obraz nowej generacji. HD DVD jest właśnie takim formatem. Jego atutem jest rozsądna cena, doskonała jakość i to, że klienci znają już format DVD. HD DVD jest jego bezpośrednim następcą, a reakcja odbiorców w Japonii i Stanach Zjednoczonych wskazuje, że użytkownicy już zakochali się w tym formacie, tak jak kiedyś w jego poprzedniku.”

Źródło artykułu:WP Wiadomości

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)