Trwa ładowanie...
pobicie

Toruń. Napadli na obcokrajowców. Policja zna tożsamość napastników

Policjanci z Torunia ustalili tożsamość 3 z 6 poszukiwanych mężczyzn, których podejrzewa się o dotkliwe pobicie grupy obcokrajowców. Do napaści doszło na terenie toruńskiej starówki. Funkcjonariusze wciąż proszą o pomoc w namierzeniu pozostałych sprawców.
Share
Policja szuka sprawców pobicia
Policja szuka sprawców pobiciaŹródło: Policja w Toruniu
d3xdln6

Napastnicy zaatakowali grupę 5 obcokrajowców. Wśród poszkodowanych znajdują się obywatele Ukrainy, Rosji i Białorusi. Wszyscy zostali napadnięci w niedzielę około godz. 1.30 przy skrzyżowaniu ul. Podmurnej i pl. Teatralnego.

Pobicie w Toruniu

Nowe fakty w sprawie ataku na cudzoziemców pojawiły się po wstępnym przeprowadzeniu śledztwa przez toruńskich policjantów. Przesłuchany został też jeden z podejrzanych mężczyzn.

d3xdln6

- W tej sprawie przesłuchano już nastolatka w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego. Funkcjonariusze poznali również tożsamość kolejnych 3 uczestników zajścia – informują funkcjonariusze z KMP w Toruniu.

Zobacz także: Pobili mężczyznę. Policja prosi o pomoc w ich odnalezieniu

Sprawcy pobicia wciąż poszukiwani

Pomimo tego, że personalia 3 z 6 napastników są już znane policji, śledczym nadal nie udało się ich zlokalizować. - Mężczyźni nie zostali jeszcze zatrzymani, a funkcjonariusze nadal pracują nad ustaleniem ich miejsca pobytu – donoszą policjanci.

d3xdln6

Uznano też, że podejrzani oznaczeni na opublikowanych przez policję zdjęciach numerami "4" i "7" na nagraniach monitoringu znaleźli się przypadkowo. Tym samym zostali oni natychmiast wykluczeni ze śledztwa.

- Sami zgłosili się do policjantów i zostali przesłuchani w charakterze świadków. Tym samym dotychczas zebrane informacje wskazują, że w atakującej grupie było 6 osób – oświadczają funkcjonariusze z Torunia.

Podejrzewa się także, że do ataku na obcokrajowców mogło dojść na tle narodowościowym.

- Nie mieli żadnych skrupułów, aby bić dziewczynę. Kolega, który jest Polakiem z repatriacji, ma pęknięcie kości czaszki, ale na szczęście nie jest to aż tak poważne – mówi w rozmowie z portalem torun.naszemiasto.pl jeden z poszkodowanych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d3xdln6

Podziel się opinią

Share
d3xdln6
d3xdln6
Więcej tematów