Trwa ładowanie...
09-09-2014 09:14

Tomasz Siemoniak: Polska jest gotowa sprzedać Ukrainie broń. To trzeba załatwiać, nie gadać

- Ukrainie przekazaliśmy już m.in. kamizelki kuloodporne i hełmy. Jesteśmy gotowi na sprzedaż broni, jeśli taka będzie wola Ukrainy. Będą rozmowy w ciągu najbliższych tygodni - deklaruje minister obrony Tomasz Siemoniak w Kontrwywiadzie RMF FM.

Tomasz Siemoniak: Polska jest gotowa sprzedać Ukrainie broń. To trzeba załatwiać, nie gadaćŹródło: PAP, fot: Paweł Supernak
d3t99uy
d3t99uy

Jak przyznaje Siemoniak, są sprawy, o których nie powinno się zbyt wiele mówić. - Od gadania o dostawach broni robi się tylko zamieszanie. O tym nie powinno się dyskutować na blogach i prowadzić wokół tego propagandy, tylko to załatwiać - tłumaczy i dodaje, że w kwestii sprzedaży broni, jest też kolejny problem. - To nie jest takie proste dostarczać broń armii, która nie jest przygotowana do posługiwania się nią. Szkolenia trwają miesiącami - wyjaśnia.

Szef MON deklaruje, że nie ma mowy o zaangażowaniu naszych żołnierzy w Iraku, ale inne formy pomocy, m.in. pomoc humanitarna, będą rozważane. - Jeżeli będzie taka propozycja, jestem do dyspozycji premier Kopacz - mówi, pytany, czy przyjmie propozycje wejścia do rządu nowej premier. - Ewa Kopacz jest silną, niezależną osobowością. Skład rządu to będą jej własne decyzje - podkreśla.

- Nie uczestniczyłem w projekcie ‘Siemoniak na premiera’. Nie byłem przywiązany do tego hasła - zapewnia gość Konrada Piaseckiego. - Mamy świetnego kandydata na premiera, Ewę Kopacz - dodaje.

Źródło: RMF FM

d3t99uy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3t99uy
Więcej tematów