Trwa ładowanie...

Tomasz Sekielski komentuje list biskupa Janiaka. "Jest kuriozalny z wielu powodów"

Media ujawniły list, jaki biskup Janiak rozsyła do kościelnych hierarchów. - Ten list jest kuriozalny z wielu powodów, ale też w kilku punktach jest kłamliwy. Biskup Janiak mija się z prawdą - powiedział na nagraniu Tomasz Siekielski, autor filmu "Zabawa w chowanego".
Share
Tomasz Sekielski komentuje list biskupa Janiaka. "Jest kuriozalny z wielu powodów"
Tomasz Sekielski komentuje list biskupa Janiaka. "Jest kuriozalny z wielu powodów"Źródło: PAP
d32hjys

Tomasz Sekielski o liście biskupa Janiaka

- Media ujawniły dzisiaj kuriozalny list, jaki antybohater naszego filmu "Zabawa w Chowanego" biskup Janiak rozsyła do kościelnych hierarchów, próbując tłumaczyć się i atakując w tym liście prymasa Polaka, który wysłał zawiadomienie do Watykanu w sprawie biskupa - powiedział Sekielski na nagraniu wideo opublikowanym w mediach społecznościowych.

Dziennikarz zarzucił biskupowi Janiakowi kłamstwo. - Pisząc np., że ksiądz arcybiskup Wojciech Polak w dzień przed ukazaniem się filmu "Zabawa w chowanego" udał się do braci Sekielskich - zacytował. Autor dokumentu zaznaczył, że takie spotkanie nie miało miejsca. - W ogóle nie kontaktowaliśmy się z prymasem Polski w kwestii filmu. To jest nieprawda - powiedział.

d32hjys

Biskup Janiak napisał też, że bracia Sekielscy są wrogami Kościoła i "nie jest tajemnicą, ile otrzymali pieniędzy za nagranie filmu". - Nie jesteśmy wrogami Kościoła, tylko jesteśmy wrogami pedofilów w sutannach i tych, którzy ich ukrywają. Nie walczymy z Kościołem, tylko walczymy z przestępcami - powiedział Sekielski. Dodał jednocześnie, że nikt im nie zapłacił za zrobienie dokumentu. - Ludzie, przyszli widzowie wpłacali pieniądze, aby ten film zrealizować - podkreślił.

- W swoim liście biskup Janiak pisze również: "Mocno podkreślam, że nikt z księży biskupów nie jest za ukrywaniem księży pedofilów. Nie ma dla nich miejsca w szeregach kapłańskich i wszyscy jesteśmy za tym, aby pomagać ich ofiarom" - przeczytał Sekielski. Jak zaznaczył, ksiądz biskup nie znalazł nawet sekundy, aby spotkać się z ofiarami księdza Arkadiusz H.. - Naprawdę ksiądz biskup Janiak ma chyba nas wszystkich za idiotów, myśląc, że uwierzymy w takie słowa - spuentował.

Zobacz także: Włodzimierz Czarzasty krytykuje rząd. "Flaki mi się przewracają"

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d32hjys

Podziel się opinią

Share
d32hjys
d32hjys
Więcej tematów