Trwa ładowanie...
d3qkkuq
Tomasz Rzymkowski: elity UE żyją w brukselskim matriksie

Tomasz Rzymkowski: elity UE żyją w brukselskim matriksie

- Mamy generalny problem konstrukcji Unii Europejskiej i elit politycznych, które rządzą Unią od końcówki lat 80-tych. To ludzie kompletnie oderwani od rzeczywistości państw narodowych i żyjący w brukselskim matrixie - powiedział w piątek w programie "Dzień dobry Polsko" poseł ugrupowania Kukiz'15 Tomasz Rzymkowski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3qkkuq

Zapytany przez prowadzącą rozmowę Małgorzatę Serafin, czy według Kukiz'15 Donald Tusk powinien nadal pełnić funkcję przewodniczącego Rady Europejskiej, Rzymkowski odpowiedział: "Absolutnie nie".

- To jest osoba, która powinna jak najszybciej wrócić do Polski i stanąć przed organami praworządności. M.in. przed komisją ds. zbadania nieprawidłowości funkcjonowania organów państwa w związku z aferą Amber Gold - powiedział Rzymkowski, pełniący w tej komisji funkcję zastępcy przewodniczącej Małgorzaty Wassermann.

d3qkkuq

- Donald Tusk ma na pewno bardzo wiele ciekawych informacji do przedstawienia zarówno posłom jak i opinii publicznej. Do tej gigantycznej afery doszło przecież właśnie za czasów kiedy był on premierem - dodał poseł Kukiz'15.

Rzymkowski podkreślił, że Tusk nie sprawdza się również jako polityk europejski. - Unia od dłuższego czasu znajduje się w stanie permanentnego kryzysu - ocenił wymieniając w tym miejscu m.in. kryzys migracyjny i problemy ekonomiczne strefy euro.

- Zamiast poważnych tematów, UE wymyśla sztuczne problemy takie jak sytuacja w Polsce - podsumował.

d3qkkuq

Podziel się opinią

Share

d3qkkuq

d3qkkuq
Więcej tematów