Trwa ładowanie...
d3hq0tu

Tomasz Piątek: Mateusz Morawiecki powinien podać się do dymisji

- Morawiecki ma powiązania z Kremlem, przynajmniej pośrednie - przekonuje Tomasz Piątek, autor książki "Morawiecki i jego tajemnice". Według niego premier powinien podać się do dymisji.
Share
Tomasz Piątek, autor książki "Morawiecki i jego tajemnice"
Tomasz Piątek, autor książki "Morawiecki i jego tajemnice"Źródło: Facebook.com
d3hq0tu

Pisarz i dziennikarz był gościem Jacka Żakowskiego w TOK FM. Był pytany o swoją najnowszą książkę "Morawiecki i jego tajemnice", w którym przedstawia rzekome powiązania polskiego premiera.

- O jego związkach z organizatorami afery taśmowej z 2014 roku, o jego relacji z Markiem Falentą, o jego związkach z Tomaszem Misiakiem, byłym senatorem Platformy Obywatelskiej, miliarderem także zamieszanym w tę aferę - wyliczał Tomasz Piątek.

- To jest książka o jego pośrednich związkach z sołncewską mafią, czyli potężną rosyjską organizacją przestępczą, założoną przez sowiecki wywiad wojskowy GRU - tłumaczył pisarz, dodając, że Mateusz Morawiecki ma także pośrednie, liczne powiązania z najbogatszym oligarchą tej mafii - Michaiłem Fridmanem - dodał autor książki.

d3hq0tu

Zobacz także: #15LatRazem. Belgowie nie wyobrażają sobie Polski bez UE

*Przeczytaj także: *"Tajemnice Morawieckiego". Tomasz Piątek dla WP: "Polski premier ma powiązania z rosyjskimi służbami"

Piątek jednocześnie zaznaczył, że "nie stawia tez" tylko "przedstawia fakty". Według niego, Morawiecki ma powiązania z Kremlem, przynajmniej pośrednie. - Trudno byłoby to tłumaczyć przypadkowym uwikłaniem, choć nie da się tego wykluczyć. Są niebezpieczne powiązania - podkreślił dziennikarz.

d3hq0tu

- Moja konkluzja, której w książce tak nie stawiam, ale: Mateusz Morawiecki z powodu tych powiązań powinien podać się do dymisji. Niekoniecznie musi to przesądzać o jego winie, ale z oczywistych powodów człowiek o takich powiązaniach nie powinien aspirować do rządzenia krajem - dodał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: TOK FM

d3hq0tu

Podziel się opinią

Share
d3hq0tu
d3hq0tu
Więcej tematów