Trwa ładowanie...

Tomasz Komenda chce pozwać rodziców zamordowanej Małgosi. "To nasz koszmar"

Rodzice zamordowanej w Miłoszycach 15-letniej Małgorzaty K. cały czas obciążają winą Tomasza Komendę. Mężczyzna chce ich pozwać do sądu. – To dla nas koszmar – mówi nam Jadwiga, matka zamordowanej dziewczyny.

Share
Tomasz Komenda
Tomasz KomendaŹródło: PAP
d4naa9m

Tomasz Komenda został uniewinniony przez Sąd Najwyższy od zabójstwa 15-letniej Małgorzaty K. Prokuratura oskarżyła w tej sprawie dwóch innych mężczyzn. Być może jeszcze we wrześniu poznamy wyrok w tej sprawie. Na rozprawy jako oskarżyciele posiłkowi cały czas przychodzą rodzice zamordowanej dziewczyny. Głośno mówią o tym, że winnym jej śmierci jest także Tomasz Komenda.

Rodzice zamordowanej obwiniają Tomasza Komendę

W czasie jednej z rozpraw jej matka mówiła, że na ciele 15-latki "na pewno były zęby Komendy". Jako mordercę wskazuje go także ojciec Małgorzaty K. Tomasz Komenda przyznaje, że bardzo ciężko znosi te oskarżenia, tym bardziej, że został uniewinniony i układa sobie nowe życie. Jego partnerka jest w ciąży i w grudniu zostaną rodzicami.

- Chciałbym się zwrócić tutaj do ojca ofiary, że jeśli jeszcze raz będzie mnie oczerniał i mówił, że to ja jestem prawdziwym sprawcą, który skrzywdził ich córkę, to spotkamy się na drodze sądowej. Ostrzegam po raz ostatni – mówił kilka dni temu w TVN Tomasz Komenda.

d4naa9m

Po tych słowach w sądzie, gdzie toczy się proces w sprawie zamordowania Małgorzaty, jej rodzice znów oskarżali Tomasza Komendę. Gdy jeden z obrońców w czasie mowy końcowej wskazał, że było trzech sprawców, krzyknęli: "Komenda".

Dlatego Tomasz Komenda zdecydował się pozwać Jadwigę i Krzysztofa K. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, bliscy próbują przekonać uniewinnionego od zabójstwa, by wstrzymał się z pozwem. Boją się, że kolejne nagłośnienie sprawy bardzo mu zaszkodzi. – On nadal bardzo źle znosi to psychicznie. Co jakiś czas przychodzą załamania. Tak było, gdy miał zeznawać po raz kolejny i opowiadać o tym, co go spotkało. Jeśli złoży pozew, to znów wszystkie złe emocje wrócą – mówi nam osoba z otoczenia Tomasza Komendy.

- Decyzja należy do Tomka. W tej sprawie jest tak wiele emocji, że nie należy się nikomu dziwić. To on decyduje – mówi nam prof. Zbigniew Ćwiąkalski, pełnomocnik Tomasza Komendy.

Sprawa Tomasza Komendy. "Sąd ostateczny"

Rodzicami Małgorzaty K. bardzo wstrząsnęło uniewinnienie Tomasza Komendy i jego wyjście na wolność. Tym bardziej że, jak wynika z podejrzeń prokuratury, było trzech sprawców zabójstwa ich córki. Na razie jednak przed sądem odpowiada dwóch – Ireneusz M. i Norbert Basiura (zgodził się na podawanie nazwiska – przyp. red.). Teraz dowiedzieli się o zapowiedzi pozwu. – To dla nas koszmar – mówi nam jedynie Jadwiga K. Nie chce rozmawiać. Prosi, by zostawić ją w spokoju. Ze względu na stan psychiczny nie dała rady złożyć zeznań w sądzie.

d4naa9m

Kilka dni temu odbyła się premiera filmu o sprawie Tomasza Komendy. Wcześniej rodzice Małgorzaty K. próbowali zablokować produkcję. W środę przed sądem wywiesili banery: "WON od Małgosi. Wszyscy żerujecie na jej śmierci" i "Sąd ostateczny i definitywny. To Małgosia zgwałciła i zamordowała aktora Tomasza Komendę".

Tomasz Komenda uniewinniony

Ciało 15-letniej Małgorzaty K. znaleziono 1 stycznia 1997 r. niedaleko miejsca, gdzie bawiła się podczas sylwestra. Brutalnie zgwałcona dziewczyna po kilku godzinach zamarzła, porzucona na niemal 20-stopniowym mrozie. Prokuratorzy stwierdzili, że sprawców było trzech. Zatrzymano jednak tylko Tomasza Komendę. Został skazany na 25 lat więzienia.

W 2018 roku został uniewinniony przez Sąd Najwyższy i wyszedł na wolność. Być może jeszcze we wrześniu poznamy wyrok w sprawie zabójstwa Małgorzaty K. Na ławie oskarżonych zasiadło dwóch mężczyzn, których DNA znaleziono na miejscu zbrodni. Ireneusz M. i Norbert Basiura nie przyznają się do winy.

Piotr Trojan zagrał Tomasza Komendę. "Wstrząsająca jest ta niemoc"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4naa9m

Podziel się opinią

Share
d4naa9m
d4naa9m
Więcej tematów