Trwa ładowanie...

Tomasz Grodzki rozmawiał z Georgette Mosbacher. Poruszono dwie kwestie

We wtorek odbyła się rozmowa telefoniczna marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego z ambasador Stanów Zjednoczonych Georgette Mosbacher. Tematem były stosunki polsko-amerykańskie i pandemia koronawirusa.
Share
Tomasz Grodzki rozmawiał z Georgette Mosbacher. Poruszono dwie kwestie
Tomasz Grodzki rozmawiał z Georgette Mosbacher. Poruszono dwie kwestieŹródło: East News
d21yq74

O rozmowie pomiędzy Tomaszem Grodzkim a kończącą swoją misję dyplomatyczną ambasador USA poinformowało w komunikacie Centrum Informacyjne Senatu.

"Marszałek Senatu podziękował pani ambasador za jej pracę na rzecz rozwoju stosunków polsko-amerykańskich i wyraził przekonanie, że relacje między Polską a Stanami Zjednoczonymi po zmianie prezydenta w USA będą miały w dalszym ciągu strategiczny charakter" - czytamy na stronie izby wyższej.

Przekazano, że marszałek Grodzki i ambasador Mosbacher "krótko omówili stosunki polsko-amerykańskie w wymiarze politycznym, gospodarczym oraz transatlantyckim". Poruszony został również temat epidemii koronawirusa, a także współpracy polskiego i amerykańskiego Senatu.

d21yq74

Zobacz też: Szczepionka na COVID. Bartosz Arłukowicz o propagandzie Mateusza Morawieckiego

Georgette Mosbacher składa rezygnację. "Polska ma miejsce w moim sercu"

Rezygnację ze stanowiska ambasador Stanów Zjednoczonych zapowiedziała w ubiegłym roku. Mosbacher podkreśliła, że "takie są zasady obowiązujące ambasadorów nominowanych politycznie".

d21yq74

- Rezygnację należy złożyć do czasu zaprzysiężenia nowego prezydenta. Złożyłam ją więc z dniem 20 stycznia. To będzie mój ostatni dzień na urzędzie ambasador - mówiła ambasador na antenie Polsat News.

O planach dotyczących odejścia ze stanowiska Mosbacher po raz pierwszy poinformowała już w listopadzie w wywiadzie dla Wirtualnej Polski. - Polska na zawsze zostaje w moim sercu i zawsze może liczyć na moją pomoc. To się nie zmieni - stwierdził w rozmowie z WP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d21yq74

Podziel się opinią

Share
d21yq74
d21yq74
Więcej tematów