To przyciąga kleszcze. Natychmiast się pozbądź

Kleszcze to nie tylko irytujące pajęczaki, które potrafią przysporzyć wiele problemów, ale także nosiciele różnych chorób. Są one spotykane nie tylko w lasach, ale również w ogrodach, co stanowi duże zagrożenie dla naszego zdrowia. Jak więc skutecznie z nimi walczyć, zwłaszcza kiedy zasiedlą nasz ogród? Oto kilka wskazówek.

Kleszcze. Co je przyciąga?
Kleszcze. Co je przyciąga?
Źródło zdjęć: © East News
Katarzyna Bogdańska

15.05.2024 06:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kleszcze są najbardziej aktywne w okresie wiosennym i letnim. Jednym z kluczowych aspektów, o których warto pomyśleć, jest odpowiednie przygotowanie ogrodu, aby nie stał się on idealnym miejscem do życia dla kleszczy. Przede wszystkim, należy pamiętać, że kleszcze preferują wilgotne i zacienione miejsca. Dlatego też regularne przycinanie trawnika i krzewów, a także usuwanie liści czy gałęzi, które mogą przyciągać kleszcze, jest niezwykle ważne.

Czy wiesz, które rośliny są szczególnie atrakcyjne dla kleszczy? Należą do nich przede wszystkim paprocie. Jeżeli masz je w swoim ogrodzie, lepiej jak najszybciej je usunąć. Kleszcze mogą również gromadzić się w roślinach okrywowych, krzewach i zaroślach, wysokich trawach oraz drzewach liściastych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Rośliny, które odstraszają kleszcze

Na szczęście, istnieją również rośliny, które skutecznie odstraszają kleszcze. Wśród nich warto wymienić lawendę, która nie tylko pięknie wygląda i cudownie pachnie, ale również odstrasza kleszcze, komary i mole. Rozmaryn, ze względu na swoje aromatyczne właściwości, również skutecznie radzi sobie z kleszczami i innymi szkodnikami. Eukaliptus, drzewo o silnym, orzeźwiającym zapachu, również świetnie radzi sobie z kleszczami. Czosnek to kolejna roślina, która potrafi odstraszać kleszcze.

Inne rośliny, które skutecznie odpędzają kleszcze, to mirt czerwony, kocimiętka, piołun, bylica czy jaskra. Bez wątpienia warto zastosować naturalne metody walki z tymi nieproszonymi gośćmi w naszym ogrodzie.

Źródło artykułu:WP Wiadomości
Komentarze (31)