Trwa ładowanie...
d1158to

To pozwoli wyjaśnić wstrząsające morderstwo na wyspie?

W Bydgoszczy, gdzie mieszkają bliscy ofiar zbiorowego morderstwa na wyspie Jersey, miejscowa policja zbierała informacje na potrzeby śledztwa prowadzonego w Wielkiej Brytanii. Podobne działania wykonywała w poniedziałek małopolska policja.

d1158to
d1158to

- Na polecenie Biura Współpracy Międzynarodowej Komendy Głównej Policji dotarliśmy do bliskich ofiar zamordowanych na wyspie Jersey, którzy mieszkają w Bydgoszczy. Zbieraliśmy informacje mogące przyczynić się do wyjaśnienia okoliczności i przyczyn tragedii - powiedziała Kamila Ogonowska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Jednak ze względu na dobro śledztwa odmówiła podania bliższych szczegółów na ten temat.

Z Bydgoszczy pochodziły ofiary tragedii: kobieta i jej ojciec, dla których podejrzany o zabójstwo był mężem i zięciem. W Bydgoszczy mieszka matka i brat zamordowanej kobiety.

Z informacji zebranych u znajomych rodziny ofiar wynika, że o tragedii przyszli powiadomić bydgoscy policjanci. Nieoficjalnie wiadomo, że nie było możliwe przeprowadzenie klasycznego przesłuchania rodziny, a jedynie ich tzw. rozpytanie.

d1158to

Ogonowska zaznaczyła, że zebrane informacje zostały przekazane do Komendy Głównej Policji. Przyznała, że na razie nie ma żadnych oficjalnych informacji, jakoby do Bydgoszczy mieli przyjechać brytyjscy policjanci prowadzący śledztwo. Według nieoficjalnych informacji o tym, że brytyjscy funkcjonariusze przyjadą do Polski, nie została również poinformowana do środy Komenda Główna Policji.

Do Bydgoszczy przyjechali natomiast brytyjscy dziennikarze, którzy starają się dociec przyczyn tragedii.

Podobne czynności wykonywała małopolska policja. Jeszcze w poniedziałek rozmawiała w Nowym Sączu z rodzicami podejrzanego o zabójstwo 30-latka, sąsiadami i znajomymi, którzy spotkali się z Damianem R. i jego żoną podczas ich niedawnej wizyty w Polsce. Rozmowy odbyły się w Nowym Sączu w ramach pomocy prawnej, udzielonej na prośbę brytyjskich organów ścigania. - Rozmawialiśmy z osobami, które mogły mieć informacje na temat tego, co mogło dziać się w tej rodzinie. Wszystkie materiały zostały wysłane do Anglii - powiedział rzecznik małopolskiej policji Dariusz Nowak. Także do Krakowa nie dotarły żadne informacje na temat rzekomej wizyty funkcjonariuszy brytyjskich.

Do zabójstwa doszło w niedzielę w St. Helier, stolicy wyspy Jersey na Kanale La Manche.

d1158to

Damian Rz. miał dopuścić się zabójstwa swojej żony Izabeli Rz., dwojga dzieci Kacpra i Kingi w wieku 18 miesięcy i 6 lat, 55-letniego teścia Marka G., oraz najlepszej przyjaciółki żony 34-letniej Marty de la Haye (także Polki) oraz jej pięcioletniej córeczki Julii. Izabela Rz. zginęła od ran zadanych nożem kilka godzin po powrocie z Polski, gdzie wraz z mężem odwiedziła rodzinę. Wszystkie ofiary zostały wielokrotnie ugodzone nożem.

Rz. byli małżeństwem od ośmiu lat. Na Jersey mieszkali od sześciu lat. Mężczyzna był stolarzem.

Napastnik próbował po dokonaniu morderstwa popełnić samobójstwo. Z obrażeniami trafił do szpitala i przeszedł operację.

d1158to
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1158to
Więcej tematów