Trwa ładowanie...
ycipk-8bsxbp
ycipk-8bsxbp

"To najpoważniejszy kryzys, wszystko jest możliwe"

- Nie zawsze trzeba mieć za drania tego, który jest innego zdania, więc nasz koalicjant draniem nie jest, ale to najpoważniejszy kryzys w koalicji, każdy scenariusz jest dopuszczalny - mówi Krzysztof Kwiatkowski, gość "Kontrwywiadu" RMF FM. Nie mogę wykluczyć, że większość parlamentarną dla zmian w emeryturach uda się zbudować z kimś innym niż PSL, jednak z Palikotem możliwy jest tylko krótki nieformalny związek - dodaje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-8bsxbp

Kwiatkowski przyznał, że dzisiaj mamy największy kryzys koalicji od początku jej istnienia, czyli od czterech lat i każdy scenariusz jest dopuszczalny.

- Mamy problem, który musimy rozwiązać. Dzisiaj na czterech pracujących przypada jeden emeryt. Za nieodległy czas te proporcje będą prawie że jeden do jednego. Jeżeli nie będzie zmian, to emerytura będzie emerytura głodową - powiedział gość "Kontrwywiadu".

- Jestem głęboko przekonany, że nikt nie robi reform tylko dla osobistej satysfakcji. Szczególnie, że w polityce takie zmiany, które nie wywołują entuzjazmu, na ogół kosztują spadek politycznego poparcia. Za to wszyscy w Platformie, bo mogę powiedzieć, że ta sytuacja tak jak nas różni z koalicjantem, tak wyjątkowo mocno spaja wewnętrznie Platformę Obywatelską - zapewnił Krzysztof Kwiatkowski.

ycipk-8bsxbp

Zapytany, czy w takiej sytuacji jest możliwe przegłosowanie reformy z Januszem Palikotem, Kwiatkowski powiedział, że "nie może wykluczyć takiego scenariusza, że większość głosów dla tej reformy będzie utworzona w inny sposób..."

Jest jednocześnie przekonany, że reforma będzie, a przedterminowe wybory nie. Jednocześnie dodał: jeżeli analizować jakie scenariusze mogą się pojawić, oczywiście ich prawdopodobieństwo jest dużo mniejsze, to ten scenariusz z przyspieszonymi wyborami również wchodzi w rachubę.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-8bsxbp

ycipk-8bsxbp
ycipk-8bsxbp
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów