Trwa ładowanie...

To nagranie wywołało skandal. CNN oskarżone o fingowanie protestu muzułmanów przeciw terroryzmowi

Nagranie z reporterką CNN przygotowującą się do wejścia na antenę z materiałem o zamachach w Londynie wywołało prawdziwą burzę. Na wideo widać grupka muzułmanek - rzekomo pod dyktando korespondentki - ustawia się z transparentami wyrażającymi dezaprobatę dla działań terrorystów.

Share
To nagranie wywołało skandal. CNN oskarżone o fingowanie protestu muzułmanów przeciw terroryzmowi
Źródło: Youtube.com
d3m5a7o

"Ustawka" i "fake news" to najczęstsze zarzuty pod adresem telewizji CNN. Gromy posypały się na Becky Anderson, która poprowadziła korespondencję z Londynu. Jej materiał miał dotyczyć protestów społeczności muzułmańskiej, która odcina się od metod stosowanych przez terrorystów. Prawicowi dziennikarze w USA (i Polsce) oskarżają stację telewizyjną o manipulację.

Na wideo widać przygotowania do "wejścia" na żywo. Ekipa telewizyjna z kamerami i oświetleniem stoi przed taśmą policyjną. Za nią znajduje się grupa muzułmanek wybierająca transparenty z hasłami takimi jak "For London" ("dla Londynu"), czy "turntolove" ("postaw na miłość"). CNN jednoznacznie odcięło się od tych zarzutów.

"To bzdura" - można przeczytać w odpowiedzi. Według oficjalnego stanowiska stacji na nagraniu widać jedynie, jak protestujący ustawiają się tak, by można było ich sfilmować. Na nagraniu faktycznie trudno dostrzec ewidentną ingerencję czy ustawianie protestu.

d3m5a7o

Podziel się opinią

Share
d3m5a7o
d3m5a7o
Więcej tematów