Trwa ładowanie...
d3hyij4

To nagranie wywołało skandal. CNN oskarżone o fingowanie protestu muzułmanów przeciw terroryzmowi

Nagranie z reporterką CNN przygotowującą się do wejścia na antenę z materiałem o zamachach w Londynie wywołało prawdziwą burzę. Na wideo widać grupka muzułmanek - rzekomo pod dyktando korespondentki - ustawia się z transparentami wyrażającymi dezaprobatę dla działań terrorystów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
To nagranie wywołało skandal. CNN oskarżone o fingowanie protestu muzułmanów przeciw terroryzmowi
(Youtube.com)
d3hyij4

"Ustawka" i "fake news" to najczęstsze zarzuty pod adresem telewizji CNN. Gromy posypały się na Becky Anderson, która poprowadziła korespondencję z Londynu. Jej materiał miał dotyczyć protestów społeczności muzułmańskiej, która odcina się od metod stosowanych przez terrorystów. Prawicowi dziennikarze w USA (i Polsce) oskarżają stację telewizyjną o manipulację.

Na wideo widać przygotowania do "wejścia" na żywo. Ekipa telewizyjna z kamerami i oświetleniem stoi przed taśmą policyjną. Za nią znajduje się grupa muzułmanek wybierająca transparenty z hasłami takimi jak "For London" ("dla Londynu"), czy "turntolove" ("postaw na miłość"). CNN jednoznacznie odcięło się od tych zarzutów.

"To bzdura" - można przeczytać w odpowiedzi. Według oficjalnego stanowiska stacji na nagraniu widać jedynie, jak protestujący ustawiają się tak, by można było ich sfilmować. Na nagraniu faktycznie trudno dostrzec ewidentną ingerencję czy ustawianie protestu.

d3hyij4

Podziel się opinią

Share

d3hyij4

d3hyij4
Więcej tematów