Trwa ładowanie...
d2c6vrr

To już pewne. KE potwierdza nieoficjalne informacje ws. Polski

Rzecznik Komisji Margaritis Schinas oficjalnie potwierdził stanowisko Komisji Europejskiej przedstawione podczas wysłuchania Polski na unijnej naradzie ministerialnej. Chodzi o wzbudzającą kontrowersje ustawę o Sądzie Najwyższym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Słowa Fransa Timmermansa padły za zamkniętymi drzwiami
Słowa Fransa Timmermansa padły za zamkniętymi drzwiami (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
d2c6vrr

Timmermans poinformował, że nie zamierza zapowiadać wycofania się Komisji ze skargi do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej ws. polskiej ustawy. Przypomniał, że nowelizacji nie podpisał jeszcze prezydent Andrzej Duda i podkreślił, że rząd w Warszawie wciąż nie rozwiązał takich kwestii, jak funkcjonowanie Trybunału Konstytucyjnego i sądów powszechnych, sprawy skargi nadzwyczajnej oraz nominacje do Krajowej Rady Sądownictwa.

Nieoficjalne doniesienia mediów ws. tego, co wiceszef Komisji mówił we wtorek za zamkniętymi drzwiami, potwierdził w środę rzecznik KE Margaritis Schinas. Podkreślił, że nowelizacja o Sądzie Najwyższym to krok w dobrym kierunku, ale brakuje jeszcze podpisu prezydenta.

- Niech Timmermans da Polakom samym decydować o sobie, a nie mówi nam jak mamy się rządzić. Prowadzi krucjatę przeciwko polskiemu rządowi. To bardzo niedobrze, że tak wysoki urzędnik europejski zachowuje się w ten sposób. Podważa w ten sposób fundamenty UE i wpędza ją w kryzys - komentował w środę rano minister Jacek Sasin w programie "Tłit".

d2c6vrr

Zobacz: Jacek Sasin odpowiada Timmermansowi. Mocne słowa:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2c6vrr

Podziel się opinią

Share
d2c6vrr
d2c6vrr
Więcej tematów