Rosyjskie MON

Dawid Siedzik, 2 listopada 2022 10:59

Wracają setkami w trumnach. Ta seria Rosjan poraża

Tweetnij Komentuj

Ukraińscy wojskowi opublikowali podsumowanie ostatniej doby w kontekście rosyjskich strat. Kluczowe są dane dotyczące liczby zabitych na froncie. Środa to kolejny dzień, w którym miało zginąć znacząco ponad pół tysiąca kremlowskich wojskowych. Trwa czarna seria Rosji.

Śledź na żywo wydarzenia w Ukrainie w Wirtualnej Polsce

Kijów codziennie podaje szacunkowe statystyki dotyczące strat przeciwnika na froncie. W ostatnich dniach padł rekord, jeśli chodzi o liczbę zabitych rosyjskich wojskowych. W niedzielę Ukraińcy poinformowali, że jednej doby zginął prawie tysiąc Rosjan .

Porażająca seria zabitych Rosjan

Ostatniej doby nie padł niechlubny dla Kremla rekord. Mimo to liczba ofiar po rosyjskiej stronie szokuje. We wtorek miało znów zginąć 800 Rosjan.

Oznacza to, że w ostatnich siedmiu dniach - każdej doby - średnio ginie ponad 600 rosyjskich żołnierzy . Łącznie, od ataku Kremla na Ukrainę, lista zawiera ponad 73 tys. nazwisk. Część z nich stanowią już niedawno zmobilizowani. Kreml poinformował niedawno o zakończeniu procesu "częściowej mobilizacji", wskazując na liczbę 300 tys. rekrutów .

Zmobilizowani giną po kilkunastu dniach

Jak w ubiegłym tygodniu podał ukraiński projekt InformNapalm, po analizie dostępnych danych, "na front zmobilizowany trafia w ciągu siedmiu dni, umiera – po 12".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wystarczył jeden strzał. "Płomienne pozdrowienia" dla Rosji

Pokaż...

"Wszyscy zabici byli powołani jeszcze w pierwszym tygodniu mobilizacji we wrześniu, a pierwsze informacje o zabitych pojawiły się 4 października. Średnio zmobilizowany trafia na Ukrainę w ciągu siedmiu dni. Zdarzały się i przypadki ekspresowe, gdy 'mobik' trafiał na Ukrainę na trzeci dzień po mobilizacji" – pisał InfromNapalm.

" Po 12 dniach od mobilizacji rekrut ginie w Ukrainie . Na froncie spędzą ok. czterech dni" – dodaje, bazując na analizie dostępnych, cząstkowych danych.

Źródło: Ukraiński sztab generalny, PAP, WP Wiadomości

Bądź na bieżąco z wydarzeniami w Polsce i na wojnie w Ukrainie, klikając TUTAJ

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Komentuj artykuł

Wybrane dla Ciebie

Zamknij artykuł i przejdź na WP.pl