Trwa ładowanie...

TNS: ponad połowa Polaków uważa, że sprawy w Polsce idą w złym kierunku.

• Ponad połowa Polaków uważa, że sprawy w kraju idą w złym kierunku • Prawie połowa uważa, że gospodarka jest w stanie kryzysu • Większość Polaków uważa, że w Polsce trudno znaleźć pracę
Share
TNS: ponad połowa Polaków uważa, że sprawy w Polsce idą w złym kierunku.
Źródło: WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej
d2oym9u

Połowa respondentów TNS oceniła w grudniu, że sprawy w kraju idą w złym kierunku i że polska gospodarka przechodzi kryzys; niespełna jedna trzecia oceniła bieg spraw pozytywnie.

Większość badanych - 52 proc. - wyraziła przekonanie, że sprawy w Polsce idą w złym kierunku, 31 proc. - że w dobrą stronę.

Blisko połowa - 49 proc. - oceniła, że gospodarka jest w stanie kryzysu, przy tym 40 proc. było zdania, że to lekki, a 9 proc. - że głęboki kryzys.

d2oym9u

W opinii 43 proc. ankietowanych polska gospodarka się rozwija, jednak dwóch na pięciu respondentów (40 proc.) postrzega ten rozwój jako powolny.

Prawie połowa pytanych - 47 proc. - nie spodziewa się zmian materialnych warunków życia w najbliższych trzech latach. Ponad jedna czwarta - 28 proc. - oczekuje poprawy, a jedna piąta - 21 proc. - przewiduje ich pogorszenie.

Oceny netto kierunku zmian w kraju i stanu gospodarki były w grudniu ujemne - przeważały opinie negatywne; dodatni był natomiast wskaźnik prognozy materialnych warunków życia.

Pytani o możliwość znalezienia pracy w Polsce respondenci w większości odpowiadali, że jest to trudne lub w ogóle niemożliwe (58 proc.). 49 proc. ogółu badanych było zdania, że trudno o jakąkolwiek pracę, 12 proc. - że w ogóle nie można znaleźć zatrudnienia.

d2oym9u

Optymistycznie na możliwości znalezienia pracy zapatrywało się 38 proc. respondentów, ale jedynie trzech na stu, że można bez trudności znaleźć dobre zajęcie; zdaniem ponad jednej trzeciej (35 proc.) można znaleźć pracę, ale niekoniecznie taką, jaką by się chciało.

Sondaż TNS Polska został przeprowadzony 4-9 grudnia na ogólnopolskiej, reprezentatywnej 1003-osobowej próbie mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.

d2oym9u

Podziel się opinią

Share
d2oym9u
d2oym9u
Więcej tematów