Trwa ładowanie...
d2pv1nh

Tłusty czwartek 2020. Nadchodzi najsłodszy dzień w roku. Zaraz potem post w Środą Popielcową

Tłusty czwartek to bez wątpienia najsłodszy dzień w roku. Tego dnia rozchwytywane są pączki i inne słodkie łakocie. Tradycja wymaga, by tego dnia odłożyć na bok dietę i wyprawić ucztę dla podniebienia. Niech w tłusty czwartek 2020 w każdym domu królują pączki!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tłusty czwartek już 20 lutego. Wtedy rozpoczną się także ostatki 2020.
Tłusty czwartek już 20 lutego. Wtedy rozpoczną się także ostatki 2020. (iStock.com)
d2pv1nh

Kiedy jest tłusty czwartek 2020?

Niewiele dni pozostało do ulubionego dni wszystkich łasuchów. Tłusty czwartek 2020 będziemy obchodzić już 20 lutego. Śmiało można zatem szykować plany i pomysły na to, co zakupimy w cukierniach. A może warto udać się do sklepu, zaopatrzyć się w odpowiednie produkty i samemu upiec jakieś łakocie?

Ostatki 2020 coraz bliżej

Tłusty czwartek to wyjątkowy dzień nie tylko z uwagi na tradycję jedzenia słodkich łakoci. Tego dnia rozpoczynają się również ostatki – ostatnie dni karnawału. W tym okresie odbywają się liczne imprezy.

d2pv1nh

Najbardziej znanym i największym balem karnawałowym jest karnawał w Rio de Janeiro rozpoczynający się w ostatni piątek przed Środą Popielcową i trwający przez pięć dni aż do środy nad ranem.

Środa Popielcowa – czym jest?

Ostatki kończą się 25 lutego – we wtorek poprzedzający Środę Popielcową. Ten dzień rozpoczyna szczególny okres w życiu każdego chrześcijanina – Wielki Post. Czas pokuty ma przygotowywać wiernych do przeżycia Świąt Wielkanocnych.

W Środę Popielcową chrześcijanie udają się do kościoła, gdzie ich głowy są posypywane popiołem. Jest to znak pokuty, żałoby, a także pokory. W chwili tego obrzędu kapłan wypowiada charakterystyczne słowa: „Z prochu powstałeś i w proch się obrócisz” lub „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.

d2pv1nh

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Jak wybrać najlepsze pączki na tłusty czwartek 2020?

d2pv1nh

Podziel się opinią

Share
d2pv1nh
d2pv1nh
Więcej tematów