Trwa ładowanie...
d44cval
Tłumy wiernych na ostatniej modlitwie Anioł Pański z Benedyktem XVI
x-news/TVN 24Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Tłumy wiernych na ostatniej modlitwie Anioł Pański z Benedyktem XVI

Dziesiątki tysięcy wiernych wypełniły w południe w niedzielę Plac świętego Piotra w czasie ostatniego spotkania z Benedyktem XVI na modlitwie Anioł Pański przed jego abdykacją. Papieża żegnają muzyką i okrzykami wierni z wielu krajów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d44cval

Benedykt XVI zapewnił, że ustąpienie z urzędu nie oznacza porzucenia Kościoła.

W rozważaniach poprzedzających modlitwę powiedział : "Pan wzywa mnie, by wejść na górę i poświęcić się jeszcze bardziej modlitwie i rozmyślaniom".

d44cval

- Ale to nie oznacza porzucenia Kościoła, a jeśli Bóg mnie o to prosi, to dlatego, żebym mógł dalej mu służyć z tym samym oddaniem i tą samą miłością , z jaką czyniłem to dotąd, ale w sposób bardziej dostosowany do mojego wieku i moich sił - mówił Benedykt XVI.

Zwracając się do wiwatujących wiernych papież podkreślił: "Dziękuję za waszą serdeczność".

Benedykt XVI podziękował Polakom

Podczas ostatniego spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański w Watykanie przed czwartkową abdykacją Benedykt XVI podziękował Polakom za pamięć i dowody bliskości. Polacy żegnali papieża transparentami i biało-czerwonymi flagami.

d44cval

Zwracając się po polsku do wiernych, zebranych na Placu świętego Piotra papież powiedział: "serdecznie pozdrawiam Polaków. Dziękuję wam za pamięć i dowody bliskości, które otrzymuję od was w tych dniach, a szczególnie za modlitwy".

- Ewangelia dzisiejsza prowadzi nas na Górę Tabor, gdzie Chrystus odsłonił wobec uczniów blask swego Bóstwa i upewnił, że przez cierpienie i krzyż możemy dojść do chwały zmartwychwstania - mówił Benedykt XVI do Polaków.

Następnie dodał: "umiejmy dostrzec Jego obecność, chwałę i Bóstwo w życiu Kościoła, w kontemplacji i w codziennych zdarzeniach. Z serca wam błogosławię".

Polacy żegnali papieża transparentami i biało-czerwonymi flagami.

d44cval

Na zakończenie podziękował wiernym z Włoch. - Dziękuję wam za serdeczność i za wsparcie, zwłaszcza w modlitwie, w tym momencie szczególnym dla mnie i dla Kościoła- podkreślił.

Na zakończenie papież powiedział: "dziękuję, w modlitwie jesteśmy zawsze sobie bliscy".

Po tych słowach ze szczelnie wypełnionego Placu świętego Piotra podniósł się donośny okrzyk: "Viva il Papa".

Na Twitterze pojawiła się w niedzielę po modlitwie Anioł Pański wiadomość od Benedykta XVI: "W tym szczególnym momencie proszę was o modlitwę za mnie i za Kościół, jak zawsze pokładając ufność w Bożej Opatrzności".

d44cval

To jeden z ostatnich "tweetów" od papieża.

Watykan zapowiedział wcześniej, że po abdykacji Benedykta XVI w ostatnim dniu lutego jego zainaugurowany w grudniu profil na popularnym portalu zostanie zamknięty w związku z rozpoczęciem wakatu w Stolicy Apostolskiej.

Profil Pontifex w kilku wersjach językowych, między innymi polskiej, obserwuje ponad 2 miliony ludzi na całym świecie.

W środę, w przeddzień abdykacji odbędzie się ostatnia audiencja generalna Benedykta XVI.

d44cval

Podziel się opinią

Share

d44cval

d44cval
Więcej tematów