Trwa ładowanie...
d2kheif

TK wydał wyrok ws. aborcji. Jest komentarz abp. Marka Jędraszewskiego

Trybunał Konstytucyjny uznał, że usunięcie ciąży ze względu na upośledzenie płodu jest przesłanką niezgodną z konstytucją. Abp Marek Jędraszewski poinformował o tej decyzji wiernych na mszy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok ws. aborcji. Abp Marek Jędraszewski komentuje decyzję TK
Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok ws. aborcji. Abp Marek Jędraszewski komentuje decyzję TK (NurPhoto via Getty Images, Fot: NurPhoto)
d2kheif

- Wyrażamy wielkie uznanie dla odwagi i rzetelności sędziów Trybunału oraz ogromną wdzięczność dla inicjatorów i uczestników wielkiego ruchu społecznego, który stanął w obronie świętości każdego ludzkiego życia od momentu jego poczęcia do chwili naturalnej śmierci - powiedział w czwartek abp Marek Jędraszewski.

Metropolita krakowski poinformował o decyzji Trybunału Konstytucyjnego na początku mszy w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. Przyjęto ją brawami.

TK wydał przełomowy wyrok. Abp Marek Jędraszewski: "wspaniała wiadomość"

- Trudno sobie wyobrazić wspanialszą wiadomość podaną właśnie dzisiaj, w obchodzoną przez nas tutaj na Białych Morzach w Krakowie, w sanktuarium św. Jana Pawła II uroczystość. Uroczystość papieża, który pragnął przejść do historii przede wszystkim jako papież rodzin - podkreślił Jędraszewski.

d2kheif

22 października to liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Hierarcha kościelny zaznaczył, że decyzja TK do ostatniej chwili była "wspomagana modlitwą zanoszoną do Boga" - podał PAP.

Zobacz też: Wyciekło nagranie z Jarosławem Kaczyńskim. Reakcja Marcina Ociepy

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2kheif

Podziel się opinią

Share
d2kheif
d2kheif
Więcej tematów