Jaki ma żal do Dudy. Wiadomo, o co chodzi

Patryk Jaki stwierdził, że ma pewne żale do prezydenta Andrzeja Dudy. Podał jeden przykład.

Andrzej Duda
Andrzej Duda
Źródło zdjęć: © GETTY | NurPhoto

- Ja mam pewne, powiedzmy, żale do pana prezydenta - stwierdził Partyk Jaki w RMF FM. - Mogę podać jeden konkret, takich jest naprawdę dużo. Mianowicie prezydent dostał na biurko dwa razy ustawę mówiącą o wyrzuceniu genderystów ze szkół - powiedział.

Podkreślił, że on by się sekundy nie zastanawiał nad podpisaniem takiej ustawy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

WIDEO

Wpadł na oczach policjantów. Kierowca audi się doigrał

Zapytany o Sławomira Mentzena i Krzysztofa Bosaka jako ew. liderów szeroko rozumianej prawicy, Jaki powiedział, że to są osoby, które w wielu obszarach ceni, ale w wielu się też z nimi nie zgadza. - Jak na nich patrzę, nie podoba mi się to takie nakręcanie nienawiści na Ukrainę i Ukraińców - powiedział.

- Polska powinna lepiej wykorzystać naszą sytuację, pomoc dla Ukrainy i załatwić tę np. sprawę wołyńską, ale trzeba sobie stawiać bardziej fundamentalne pytanie: jak my wszyscy chcemy w przyszłości budować architekturę bezpieczeństwa w tej części Europy - podsumował.

Źródło: RMF FM/300polityka

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (23)