Trwa ładowanie...
wypadek

Tir wjechał w auta przed punktem poboru opłat. Rannych co najmniej 10 osób

Do wypadku doszło ok. godz. 11 na Punkcie Poboru Opłat Żdżary na autostradzie A2 na wysokości Konina. Ciężarówka wjechała w auta stojące w kolejce do punktu poboru opłat. Kierowca był całkowicie pijany. Trwa akcja ratunkowa.

Share
Tir wjechał w auta przed punktem poboru opłat. Rannych co najmniej 10 osób
Źródło: Andrzej Borowiak policja, fot: Andrzej Borowiak policja
d44jp04

- Rozpędzony tir wjechał w 5 aut stojących w kolejce do poboru opłat - podaje portalowi tvn24.pl Sebastian Andrzejewski, rzecznik konińskiej straży pożarnej. - Wśród pojazdów, w które wjechał tir jest bus. Poszkodowanych jest co najmniej 10 osób, ich obrażenia nie są ciężkie - informuje.

Jak podają strażacy, nie ma osób zakleszczonych w pojazdach. Trwa akcja ratunkowa - Na miejsce zadysponowano też śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Ostrowa Wielkopolskiego - mówi Andrzejewski.

d44jp04

- Kierowca ciężarówki był kompletnie pijany. - dodaje rzecznik. - Miał ponad 2,5 promila w wydychanym powietrzu - przekazał.

Autostrada A2 w kierunku Warszawy jest nieprzejezdna. Jak podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, utrudnienia mogą potrwać nawet do godziny 16. Tworzą się duże korki.

Wyznaczono objazd w kierunku stolicy przez węzeł Konin Wschód, drogę krajową nr 72, a następnie drogę krajowa nr 92.

d44jp04

Podziel się opinią

Share
d44jp04
d44jp04
Więcej tematów