Trwa ładowanie...
d1k196u
Nasz DziennikZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Testowane przez Polskę śmigłowce Caracale z perspektywą na 40 lat

W fabryce w miejscowości Marignane na południu Francji znajduje się fabryka śmigłowców Caracal, które właśnie testuje polskie wojsko w Powidzu. Proces montażu tych maszyn obserwował we Francji reporter "Naszego Dziennika".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Eurocopter EC725 Caracal
Eurocopter EC725 Caracal (Wikipedia)
d1k196u

Firma produkuje kilkanaście typów śmigłowców wojskowych i cywilnych. Najwięcej Caracali sprzedaje się obecnie dla firm eksploatujących platformy wiertnicze - czytamy w gazecie. Proces produkcji śmigłowca trwa od 9 miesięcy do półtora roku. W Marignane można składać jednocześnie 22 Caracale. Montownia, która powstanie w Łodzi, ma mieć takich stanowisk 10-12.

Caracale wytwarza się od 2005 r. Zdaniem kierownictwa firmy, konstrukcja ma szanse na jeszcze 40 lat produkcji i rozwoju.

d1k196u

Podziel się opinią

Share

d1k196u

d1k196u
Więcej tematów