Trwa ładowanie...

Terroryści z IS szkolą już 9-latków. Uczą ich jak ścinać głowy

• Wstrząsające ustalenia holenderskiego wywiadu • Bojownicy IS uczą 9-latków przeprowadzania egzekucji • Dziewczynki zmuszane są do zawierania małżeństw • Ich zadaniem jest rodzenie dzieci
Share
Terroryści z IS szkolą już 9-latków. Uczą ich jak ścinać głowy
Źródło: AFP, Fot: HAIDAR MOHAMMED ALI
d1o0zjk

Dżihadystyczna organizacja Państwo Islamskie (IS) prowadzi dla chłopców od 9. roku życia szkolenie w wykonywaniu egzekucji; chłopcy mają też obowiązek asystowania przy publicznych egzekucjach - podał w ogłoszonym w środę raporcie holenderski wywiad AIVD.

Po ukończeniu 13 lat ci chłopcy są wysyłani na front.

- Terroryści z IS zmuszają ponadto dziewczęta do zawierania małżeństw w bardzo młodym wieku, a od 9. roku życia są one zobowiązane chodzić z całkowicie zasłoniętą twarzą. Ich pierwszym obowiązkiem jest jak najwcześniejsze urodzenie dziecka, co nastąpi w warunkach niespełniających minimalnych standardów medycznych - powiedział w telewizji Nos dyrektor generalny tajnych służb holenderskich Bob Bertholee.

d1o0zjk

Zadaniem tych dziewcząt jest również werbowanie kandydatów do udziału w aktach terrorystycznych i walce prowadzonej przez IS.

- Chłopcy wciągnięci do udziału w dżihadzie nie mają przed sobą długiej perspektywy życia - opiniuje Bertholee. - Jeśli nawet przeżyją, będą mieli wykoślawioną psychikę po przeżyciach, jakie przypadną im w udziale.

Analiza przeprowadzona przez AIVD wykazuje, że na terytoriach Iraku i Syrii kontrolowanych przez IS przebywa ze swymi rodzicami co najmniej 70 dzieci pochodzących z Holandii.

d1o0zjk

Podziel się opinią

Share
d1o0zjk
d1o0zjk
Więcej tematów