Trwa ładowanie...
d3o0kmv

Terlikowski tłumaczy WP, dlaczego Facebook zablokował mu konto

Katolicki publicysta Tomasz Terlikowski poinformował, że Facebook zablokował jego konto aż na 30 dni. W rozmowie z Wirtualną Polską zdradza, kim mogą być osoby, które skrzyknęły się, aby zgłosić jego profil administratorom portalu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Terlikowski tłumaczy WP, dlaczego Facebook zablokował mu konto
(PAP)
d3o0kmv

Przy okazji rekolekcji wielkopostnych Tomasz Terlikowski miał wygłosić w warszawskim liceum im. Staszica referat o ochronie życia.

Spotkanie to zostało jednak w ostatniej chwili odwołane. "Zakaz występów dla ludzi, którzy głoszą poglądy niewygodne dla lewicy i liberałów - to, jak się okazuje, już całkowita norma" - komentował decyzję dyrekcji szkoły na Facebooku redaktor.

"Grupa uczniów i nauczycieli, nie bez pomocy 'Gazety Wyborczej' postanowiła zmienić program rekolekcji, wykreślając 'ekstremistę religijnego znanego z wypowiedzi antykobiecych i ksenofobicznych' (bardzo proszę o zacytowanie moich antykobiecych czy ksenofobicznych poglądów, bo ja ich nie znam) z jego programu. Powoływano się przy tym na cytaty rodem z Soku z Buraków, a nie ze mnie" - dodawał.

d3o0kmv

Po tych wpisach jego konto zostało zablokowane, a profil na popularnym portalu społecznościowym wygląda tak:

Facebook.com

"Domyślam się czyja to robota"

W rozmowie z Wirtualną Polską Terlikowski stwierdził, że "w sytuacjach, kiedy pojawiają się gorące spory światopoglądowe, skrajne grupy mocno się aktywizują".

d3o0kmv

- We wskazanym mi przez Facebooka poście nie znajdowały się żadne przekleństwa, ani nawoływanie do nienawiści. Najwidoczniej post zgłosiła więc w krótkim czasie bardzo duża liczba osób i automatycznie mnie zablokowano - wyjaśnia Terlikowski.

Dodaje również, że "w jego przypadku może to być robota środowisk lewicowych, antykościelnych i proaborcyjnych, które masowo zgłosiły post Facebookowi, jako nawołujący do nienawiści lub obrażający ich uczucia".

- Np. partia Razem jest bardzo aktywna w sieci, ale oczywiście nie sugeruję, że musieli to być oni. Nie wiem kto konkretnie. 5 czy 6 lat temu miałem podobną sytuację, ale wtedy blokada trwała dość krótko - wspomina.

Terlikowski: napisałem odwołanie

Jak długo blokada potrwa tym razem? Facebook założył ją Terlikowskiemu na 30 dni, ale zwyczajowo zainteresowany użytkownik razem z informacją o blokadzie otrzymuje specjalny formularz odwoławczy. - Wypełniłem ten dokument i czekam na efekty. Zobaczymy co z tego będzie - podsumował redaktor.

d3o0kmv

Tomasz Terlikowski od wielu lat uznawany jest przez lewicę za ultrakonserwatystę, a po zamieszaniu w liceum im. Staszica nazwano go nawet "religijnym ekstremistą".

"Jeśli za ekstremistę religijnego uważa się kogoś, kto w kwestii obrony życia, małżeństwa i rodziny głosi po prostu poglądy Katechizmu Kościoła Katolickiego, to w istocie trzeba w ogóle wygnać realnie wierzących katolików ze szkół - odpowiadał w jednym z ostatnich postów na FB Terlikowski. - Innej drogi nie ma, bo przecież każdy katolik to antykobiecy ekstremista - dodawał.

d3o0kmv

Podziel się opinią

Share

d3o0kmv

d3o0kmv
Więcej tematów