Trwa ładowanie...
dtr4y5s

Terlecki wciąż "nie zna" projektu Gowina. Wicepremier odpowiada

- Rząd nie zna tych pomysłów. Nie przyjmiemy tego projektu - powiedział szef klubu parlamentarnego PiS Stanisław Terlecki o projekcie reformy szkolnictwa wyższego przygotowanym przez resort Jarosława Gowina. Wicepremier odpowiedział na Twitterze, że polemiki za pośrednictwem mediów szkodzą "Dobrej Zmianie". - Nie przyłączę się do tego - dodał wicepremier.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ryszard Terlecki od początku krytykuje sztandarowy projekt resortu Gowina
Ryszard Terlecki od początku krytykuje sztandarowy projekt resortu Gowina (PAP, Fot: Waldemar Deska)
dtr4y5s

W wywiadzie dla telewizji wPolsce.pl Terlecki otwarcie mówi o "problemie", jaki ma partia rządząca ze środowiskiem Jarosława Gowina. – Nie chcemy, by stało się tak, że jakieś głosowanie nie przejdzie – podkreślał. Wicemarszałek Sejmu ma za złe Gowinowi brak należytych konsultacji z partią i rządem poprzedzających przedstawienie projektu reformy szkolnictwa wyższego. Terlecki od ponad dwóch tygodni utrzymuje, że rząd nie zna propozycji szefa resortu, teraz ocenia, że są one częściowo sprzeczne z programem PiS.

Layer 1

– Nie jest możliwe, byśmy przyjęli projekt, który nazywany jest w naszym środowisku: "Kudrycka, tylko trochę gorzej" – zapowiedział.

Ryszard Terlecki o reformie szkolnictwa

Zobacz też: Ryszard Terlecki: Nie ma wojny na górze

"Polemiki za pośrednictwem mediów w obozie Zjednoczonej Prawicy to rozhuśtywanie łódki ze szkodą dla Dobrej Zmiany. Nie przyłączę się do tego" – skomentował na Twitterze Jarosław Gowin. Wicepremier i minister nauki udostępnił także na swoim profilu w tym serwisie krytyczną uwagę do wywiadu Terleckiego.

To kolejny "zgrzyt" pomiędzy politykami pochodzącymi z Krakowa. Terlecki od początku krytykuje sztandarowy projekt resortu Gowina. W minionym tygodniu chłodno zareagował na jego rekomendację na urząd prezydenta Krakowa, udzielonej wiceminister rozwoju Jadwidze Emilewicz.

Źródło: wPolsce.pl/Twitter

dtr4y5s

Podziel się opinią

Share

dtr4y5s

dtr4y5s
Więcej tematów