Trwa ładowanie...
d3hq0tu
IAR

Teresa Piotrowska rozpoczęła monitoring polskich granic

Teresa Piotrowska rozpoczęła przegląd granic. We wtorek na biurko premier Ewy Kopacz szefowa MSW złoży raport o ich zabezpieczeniu w kontekście problemu uchodźców.
Share
Teresa Piotrowska rozpoczęła monitoring polskich granic
Źródło: PAP, Fot: Jacek Turczyk
d3hq0tu

Rzeczniczka MSW Małgorzata Woźniak powiedziała, że minister Piotrowska osobiście odbierze informacje o przygotowaniach służb zabezpieczających granice. Oprócz gotowości Straży Granicznej minister sprawdza bieżący stan napływu uchodźców.

Premier Ewa Kopacz zapewniła po porannych konsultacjach z ministrami spraw wewnętrznych, zagranicznych i administracji o gotowości do podjęcia specjalnych działań. Dodała, że na razie nic nie wskazuje, żebyśmy musieli przywrócić kontrole graniczne jak Niemcy.

Rzeczniczka MSW podkreśliła, że nasze służby są gotowe w razie potrzeby wprowadzić tymczasowe kontrole jak w czasie EURO 2012. Nie oznacza to pojawienia się szlabanów na dawnych punktach kontroli granicznej, bo nasi mundurowi mają mobilne punkty.

MSW przypomina Polakom poruszającym się na terenie Unii Europejskiej o konieczności posiadania dowodu tożsamości lub paszportu. Kontrole graniczne możliwe są szczególnie na granicy niemiecko-austriackiej. Oprócz sprawdzenia dokumentów można się tam spodziewać także kontroli bagażu.

Woźniak powiedziała, że na razie kontrole graniczne dotyczą przede wszystkim granicy niemiecko-austriackiej.

d3hq0tu

Podziel się opinią

Share
d3hq0tu
d3hq0tu
Więcej tematów