Trwa ładowanie...

Telewizja wróci w ręce PiS-u?

W czerwcu, a najpóźniej we wrześniu PiS może
odzyskać władzę w TVP. I zakończyć rządy Piotra Farfała - twierdzi
"Gazeta Wyborcza", zapowiadając obrady Rady Nadzorczej telewizji
publicznej.

Telewizja wróci w ręce PiS-u?Źródło: AFP
d3o2iaw
d3o2iaw

To wynik zbiegu kilku okoliczności. Oto one: na przełomie czerwca i lipca kończy się kadencja rady nadzorczej TVP. KRRiT, na której spoczywa obowiązek wyboru nowych rad nadzorczych, nie da rady tego zrobić, bo jest skłócona. Uchwalona przez sejm ustawa medialna, najpewniej wyląduje w Trybunale Konstytucyjnym.

W tej sytuacji nie będzie już starej rady nadzorczej ani nowej. Nie będzie zatem organu, który mógłby ponownie zawiesić PiS-owskich prezesów - Andrzeja Urbańskiego, Sławomira Siwka i Marcina Bochenka.

Zawieszenie trzech prezesów kończy się 18 czerwca. Jeśli teraz rada nadzorcza zawiesi ich ponownie, to po trzech miesiącach we wrześniu automatycznie wrócą na prezesowskie fotele. Bo nie będzie kto miał ich odwołać bądź ponownie zawiesić. Zaś Piotr Farfał przestanie być p.o. prezesa. Jeśli zaś rada nie będzie w poniedziałek miała większości, by tę trójkę znów zawiesić, to wrócą do pracy 19 czerwca. A Farfał? Jak wyżej - konstatuje "Gazeta Wyborcza".

d3o2iaw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3o2iaw
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj