Trwa ładowanie...
d20wfoz
d20wfoz

Telemost połączył papieża z rosyjskimi katolikami

W sobotę wieczorem Rosję i Watykan połączył pierwszy w historii telemost. Katolicy z 6 europejskich miast - Moskwy, Aten, Strasburga, Wiednia, Walencji i Budapesztu - wspólnie z papieżem Janem Pawłem II modlili się o jedność chrześcijan Europy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d20wfoz

Telemost poprzedziła msza w moskiewskiej katedrze pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny. Po modlitwie papież prawdopodobnie pobłogosławi mieszkańców sześciu miast w ich narodowych językach.

Po mszy młodzi ludzie z sześciu europejskich miast złożyli świadectwa wiary.

Modlitwa z papieżem to wielkie wydarzenie religijne naszej społeczności - powiedział zwierzchnik rosyjskich katolików, metropolita moskiewski arcybiskup Tadeusz Kondrusiewicz.

d20wfoz

Podczas mszy arcybiskup zaapelował o dialog z Cerkwią. Powinniśmy wszyscy krzyczeć "przebaczamy i prosimy o przebaczenie" - stwierdził zwierzchnik rosyjskich katolików.

Na uroczystość do moskiewskiej katedry przyszło około tysiąca osób. Wbrew obawom części organizatorów wszystko obyło się w bardzo spokojnej atmosferze.

Uroczystość nie była transmitowana przez żadną rosyjską stację telewizyjną. Przeciwko telemostowi Rosja-Watykan protestowali hierarchowie prawosławni, którzy podkreślali, że uroczystość jest dowodem, jak bardzo papieżowi zależy na zaznaczeniu swojej obecności w Rosji.

Stosunki między Kościołem katolickim i rosyjską Cerkwią zaostrzyły się po niedawnym przekształceniu czterech istniejących w Rosji administratur apostolskich Kościoła katolickiego w diecezje.(ck)

d20wfoz

Podziel się opinią

Share

d20wfoz

d20wfoz
Więcej tematów