Trwa ładowanie...

Telefon zaufania powoli dzieciom czuć się bezpieczniej w wakacje

Okres wakacyjny jest szczególnie trudny dla dzieci i młodzieży, które często po raz pierwszy wyjeżdżają bez rodziców. Pozostawione bez odpowiedniej opieki są narażone na niebezpieczeństwo. W całej Polsce działa Telefon Zaufania Dzieci i Młodzieży. Pod numerem telefonu 116 111 młodzi ludzie mogą uzyskać pomoc w każdej sprawie.

Share
Telefon zaufania powoli dzieciom czuć się bezpieczniej w wakacje
Źródło: Jupiterimages
d165yew

Koordynatorka Telefonu Zaufania Lucyna Kicińska przyznaje, że w czasie wakacji zdarza się coraz więcej telefonów z prośbą o interwencję. Dzieci dzwonią, gdy coś dziwnego dzieje się na koloniach, wychowawcy się nimi nie zajmują, są zostawiane bez opieki. Z telefonu zaufania można skorzystać zawsze gdy potrzebujemy pomocy. - Gdy zauważymy, że istnieje ryzyko, że dzwoniącemu dziecku grozi niebezpieczeństwo od razu kontaktujemy się z policją - dodaje Kicińska. Fundacja Dzieci Niczyje koordynująca Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży współpracuje z jednostkami policji w całym kraju.

W sytuacji gdy organizacja nie może interweniować samodzielnie, szuka podobnych instytucji w poszczególnych województwach, które będą w stanie udzielić odpowiedniej pomocy.

d165yew

Podziel się opinią

Share
d165yew
d165yew
Więcej tematów