Trwa ładowanie...
d3opfw5

Telefon doładujesz w automacie do sprzedaży biletów

W części stacjonarnych warszawskich automatów do sprzedaży biletów komunikacji miejskiej można zasilić konto telefonu komórkowego. Opłatę za usługę uiszcza się gotówką, kartą płatniczą lub zbliżeniową - poinformował Zarząd Transportu Miejskiego.

d3opfw5
d3opfw5

Z takiej funkcji można skorzystać jedynie w charakterystycznych, żółtogranatowych biletomatach; obecnie jest ich w stolicy 72. Wszystkich tego typu urządzeń jest w Warszawie ok. 200.

Jak przypomina ZTM, za pośrednictwem telefonu komórkowego można zapłacić za przejazd komunikacją miejską. W tym roku sprzedano w ten sposób prawie 114 tys. biletów - czasowych, dobowych, 3-dniowych i 7-dniowych.

Bilety stołecznej komunikacji można kupić w ponad 1,3 tys. punktach sprzedaży detalicznej. Stacjonarne biletomaty ustawiane są w najbardziej uczęszczanych punktach miasta, m.in. przy stacjach metra, dworcach kolejowych, węzłach przesiadkowych i przystankach.

Docelowo automaty będą też nieodłącznym elementem wyposażenia stołecznego taboru. Jednym z warunków ogłaszanych przez ZTM przetargów na obsługę komunikacyjną jest wyposażenie w biletomaty wszystkich pojazdów. Obecnie działa 12 takich urządzeń w autobusach Miejskich Zakładów Autobusowych, cztery - w pociągach SKM, a do połowy maja 2011 r. uruchomione zostaną biletomaty w 50 autobusach firmy Mobilis. Pojawią się także w zamówionych przez Tramwaje Warszawskie 186 składach.

W automatach można kupić wszystkie bilety kartonikowe - jednorazowe, czasowe (20, 40, 60 i 90-minutowe) oraz krótkookresowe (dobowe, 3 i 7-dniowe). Informacje na ekranie mogą być wyświetlane nie tylko po polsku, ale też w języku niemieckim i angielskim. Można też doładować kartę miejską. Bilety długookresowe można zakupić także przez internet.

d3opfw5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3opfw5
Więcej tematów