Trwa ładowanie...
d202vx6

Teledysk nauczycielek z Bolesławca. Nietypowa niespodzianka dla uczniów

Cztery nauczycielki z Miejskiego Zespołu Szkół w Bolesławcu (woj. dolnośląskie) przygotowały dla swoich uczniów przebojowy teledysk. Była to niespodzianka z okazji Szkolnego Dnia Języków Obcych.

Share
d202vx6

„Smells like teen spirit” zespołu Nirvana, „Help” The Beatles czy „We will rock you” Queen to tylko niektóre utwory, które zabrzmiały w teledysku przygotowanym przez cztery nauczycielki z Miejskiego Zespołu Szkół nr 1 w Bolesławcu. Klip stanowił niespodziankę dla uczniów biorących udział w szkolnym wydarzeniu.

Dnia 17.06.2015 w Gimnazjum Samorządowym nr 4 odbył się Szkolny Dzień Języków Obcych. Uczniowie poprzez tę innowacyjną i niecodzienną formę nauczyli się bardzo wiele na temat krajów przedstawionych przez siebie. Pierwszym punktem programu był quiz wiedzy na temat krajów anglo- i niemieckojęzycznych, zaś kolejnym - prezentacja stanowisk. Każda klasa prezentowała wcześniej wylosowany kraj, a wśród nich znalazły się Niemcy, Grecja, Stany Zjednoczone, Hiszpania, Włochy oraz Francja.

Ostatnim etapem Dnia Języków Obcych był Festiwal Piosenki Obcojęzycznej. Uczniowie przygotowywali przez siebie wybrane utwory w językach obcych. Każda klasa miała za zadanie stworzyć własną wersję istniejącego już teledysku, a poziom występów był bardzo wysoki zarówno pod względem merytorycznym, jak i estetycznym.

d202vx6

Na koniec festiwalu, nauczycielki uczące języków obcych przygotowały dla swoich uczniów niespodziankę - krótki teledysk oraz występ muzyczny. Nauczycielki, tak jak nakazywała formuła festiwalu, zaaranżowały na nowo istniejący już w sieci teledysk. Celem zadania nie było tworzenie autorskich teledysków, tylko wykorzystanie istniejących już form muzycznych. Anglistki i germanistki, które przygotowały niespodziankę, zostały nagrodzone ogromnymi brawami zarówno przez uczniów, jak i pozostałych gości, gdyż warto wiedzieć, że Szkolny Dzień Języków Obcych z roku na rok cieszy się coraz większą popularności wśród lokalnej bolesławieckiej społeczności.

Teledysk, który zaaranżowały nauczycielki to znany w sieci „Mime through time” żeńskiego tria kabaretowego SketchShe.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d202vx6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d202vx6
Więcej tematów