Trwa ładowanie...
d3fqkob
d3fqkob

Teledysk nauczycielek z Bolesławca. Nietypowa niespodzianka dla uczniów

Cztery nauczycielki z Miejskiego Zespołu Szkół w Bolesławcu (woj. dolnośląskie) przygotowały dla swoich uczniów przebojowy teledysk. Była to niespodzianka z okazji Szkolnego Dnia Języków Obcych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3fqkob

„Smells like teen spirit” zespołu Nirvana, „Help” The Beatles czy „We will rock you” Queen to tylko niektóre utwory, które zabrzmiały w teledysku przygotowanym przez cztery nauczycielki z Miejskiego Zespołu Szkół nr 1 w Bolesławcu. Klip stanowił niespodziankę dla uczniów biorących udział w szkolnym wydarzeniu.

Dnia 17.06.2015 w Gimnazjum Samorządowym nr 4 odbył się Szkolny Dzień Języków Obcych. Uczniowie poprzez tę innowacyjną i niecodzienną formę nauczyli się bardzo wiele na temat krajów przedstawionych przez siebie. Pierwszym punktem programu był quiz wiedzy na temat krajów anglo- i niemieckojęzycznych, zaś kolejnym - prezentacja stanowisk. Każda klasa prezentowała wcześniej wylosowany kraj, a wśród nich znalazły się Niemcy, Grecja, Stany Zjednoczone, Hiszpania, Włochy oraz Francja.

d3fqkob

Ostatnim etapem Dnia Języków Obcych był Festiwal Piosenki Obcojęzycznej. Uczniowie przygotowywali przez siebie wybrane utwory w językach obcych. Każda klasa miała za zadanie stworzyć własną wersję istniejącego już teledysku, a poziom występów był bardzo wysoki zarówno pod względem merytorycznym, jak i estetycznym.

Na koniec festiwalu, nauczycielki uczące języków obcych przygotowały dla swoich uczniów niespodziankę - krótki teledysk oraz występ muzyczny. Nauczycielki, tak jak nakazywała formuła festiwalu, zaaranżowały na nowo istniejący już w sieci teledysk. Celem zadania nie było tworzenie autorskich teledysków, tylko wykorzystanie istniejących już form muzycznych. Anglistki i germanistki, które przygotowały niespodziankę, zostały nagrodzone ogromnymi brawami zarówno przez uczniów, jak i pozostałych gości, gdyż warto wiedzieć, że Szkolny Dzień Języków Obcych z roku na rok cieszy się coraz większą popularności wśród lokalnej bolesławieckiej społeczności.

Teledysk, który zaaranżowały nauczycielki to znany w sieci „Mime through time” żeńskiego tria kabaretowego SketchShe.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3fqkob

Podziel się opinią

Share

d3fqkob

d3fqkob
Więcej tematów