Trwa ładowanie...
śmierć

Tej nocy zamarzło w Polsce dziewięć osób

• W sobotę z wychłodzenia zmarło w naszym kraju dziewięć osób
• To o sześć więcej niż w Nowy Rok
• W nocy na Suwalszczyźnie temperatura spadła poniżej minus 20 stopni
• W dzień w dalszym ciągu w całym kraju będzie mroźno
• Termometry pokażą od minus 6 do minus 15 stopni Celsjusza
• Na wschodzi spodziewane są opady śniegu

Share
Tej nocy zamarzło w Polsce dziewięć osób
Źródło: Fotolia, Fot: Konstiantyn
d2k9mb1

Anna Adamkiewicz z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa informuje, że od 1 listopada zamarzło w Polsce w sumie 27 osób. Apeluje o ty, by reagować, gdy widzimy osoby bezdomne, śpiące w nieogrzewanych pomieszczeniach lub na dworze. Najlepiej zawiadomić wówczas policję, straż miejską lub pożarną, które udzielą potrzebującym pomocy.

Jak informuje IMGiW Polska pozostaje na skraju wyżu, w mroźnym powietrzu arktycznym. W niedzielę w ciągu dnia zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na wschodzie początkowo miejscami duże i tam opady śniegu. Temperatura maksymalna od -11, -8 st. C na wschodzie do -6, -4 st. C na zachodzie. W dolinach karpackich miejscami -15 st. C. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, na wybrzeżu dość silny.

d2k9mb1

W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane. Temperatura minimalna od -20, -15 st. C na wschodzie do -10, -8 st. C na zachodzie i na wybrzeżu. W dolinach karpackich spadki temperatury do -24 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni, na północnym początkowo południowy.

W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, od południowego zachodu stopniowo wzrastające do dużego, aż do wystąpienia słabych opadów śniegu oraz lokalnie marznącego deszczu powodującego gołoledź. Temperatura maksymalna od -11, -8 st. C na wschodzie i miejscami na Pomorzu do -4, -2 st. C na południowym zachodzie. Wiatr południowo-wschodni, umiarkowany, na wybrzeżu dość silny.

W Warszawie w niedzielę zachmurzenie małe, temperatura maksymalna -9 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna -14 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W poniedziałek zachmurzenie małe, temperatura maksymalna -8 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

d2k9mb1

Podziel się opinią

Share
d2k9mb1
d2k9mb1
Więcej tematów