Trwa ładowanie...
d2ca68w

Tego TVP Wam nie powie. Tak muzułmanie zareagowali na zamachy w Londynie

"Dlaczego muzułmanie nie odetną się od terrorystów?". Takie pytanie często pada po kolejnych zamachach, zazwyczaj z ust przedstawicieli prawicy. Problem w tym, że jest to pytanie zupełnie pozbawione sensu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tego TVP Wam nie powie. Tak muzułmanie zareagowali na zamachy w Londynie
(PAP)
d2ca68w

Ponad 130 przywódców religijnych w Wielkiej Brytanii oficjalnie odmówiło udziału w pogrzebach zamachowców z Londynu, zachęcając innych duchownych do podobnej deklaracji. Jednocześnie potępili oni ohydne zbrodnie dokonane przez zamachowców w stolicy Wlk. Brytanii i Manchesterze. To kluczowe założenia oficjalnego komunikatu Rady Muzułańskiej w Wielkiej Brytanii.

"Takie niewybaczalne działania stoją w zupełnej sprzeczności z doniosłymi naukami Islamu" - można przeczytać w treści oświadczenia. To oczywiście jeden z wielu przykładów sprzeciwu społeczności muzułmańskiej wobec działań organizacji terrorystycznych i ataków w wykonaniu tzw. samotnych wilków. Jednak pytanie o przyczyny "braku sprzeciwu" wyznawców islamu wobec zamachów wciąż powracają. I powracać zapewne będą, co trafnie podsumował fanpage "Minimalistyczna satyra Ahmeda Goldsteina".

Cały komunikat Muslim Council of Britain można przeczytać tutaj (tekst w języku angielskim).

d2ca68w

Podziel się opinią

Share
d2ca68w
d2ca68w
Więcej tematów