Trwa ładowanie...
d17ipah
11-01-2006 05:33

Technologia Oracle w TVP

Konsultanci Oracle Polska stworzyli w Telewizji Polskiej aplikację do rejestracji i oceny propozycji tematów dla nowych audycji TVP.

d17ipah
d17ipah

W aplikacji zostało wykorzystane narzędzie Oracle Portal, będące elementem platformy Oracle Fusion Middleware.

Nowy system pozwoli na bardziej efektywne zbieranie, ocenianie i archiwizowanie pomysłów nowych audycji, które mogą być zgłaszane przez osoby fizyczne i prawne (producenci zewnętrzni i wewnętrzni), posiadające pełne i wyłączne prawa autorskie oraz pokrewne do zgłaszanej propozycji. Od stycznia 2006 r. system jest testowo uruchomiony w kilku obszarach tematycznych (TVP1, TVP2, Agencja Filmowa). Po okresie 2 miesięcy zostaną ocenione efekty dotychczasowego wdrożenia, a Zarząd TVP podejmie dalsze decyzje dotyczące jego rozwoju i uruchomienia kolejnych obszarów tematycznych.

-Procedury zarządzania pomysłami na nowe audycje są w Telewizji Polskiej niezbędne. Do niedawna wszystkie tego typu procesy odbywały się przy pomocy dokumentów papierowych i z uwagi na ich dużą liczbę, często stanowiły znaczne obciążenie dla pracowników redakcji programowych. Dla usprawnienia procesu zarządzania propozycjami programowymi, Zarząd TVP postanowił przekształcić go do modelu elektronicznego. Pozwoli to nam uporządkować proces pozyskiwania nowych audycji i spowodować jego terminowy przebieg. System wprowadza ponadto zasady dobrych praktyk w relacjach z producentami i precyzuje kryteria oceny propozycji programowych - powiedział Waldemar Listowski, Dyrektor Ośrodka Informatyki TVP SA.

Część główna aplikacji powstała dzięki narzędziu Oracle Portal i jest udostępniona na internetowych stronach www.tvp.pl. Dzięki temu każdy będzie mógł założyć konto w systemie i zgłosić swoją propozycję audycji. Propozycja, po wstępnym zatwierdzeniu przez Redakcję Merytoryczną, trafia do bazy pomysłów, uruchamiając przy tym wszystkie niezbędne procesy obiegu danych m.in. powiadomienia lub żądania dostarczenia informacji dodatkowych.

d17ipah

-System automatycznie generuje powiadomienia mailowe o ważnych z punktu widzenia użytkownika zdarzeniach - takich, jak np. zakwalifikowanie propozycji do kolejnego etapu, akceptacja lub odrzucenie. Dodatkowo, na stronach www zgłaszający propozycję ma możliwość śledzenia statusu, etapu oceny, na jakim znajduje się propozycja audycji, jak również uzupełniania jej o wymagane przez TVP informacje - wyjaśnia Robert Mądry, kierownik projektu w TVP ze strony Oracle Polska.

W bazie gromadzone są wszystkie dokumenty związane z opisem pomysłu, jak i jego historią oceny dokonywanej na trzech etapach przez odpowiednie jednostki TVP. Należą do nich: scenariusze, kosztorysy, opisy akcji scenicznej, pozwalające odpowiedniej komórce merytorycznej prawidłowo ocenić czy pomysł wart jest realizacji, czy przyniesie korzyści i czy jest zgodny z misją telewizji.

- System Obsługi Propozycji TVP jest ściśle połączony z poprzednio uruchomionym Systemem Zarządzania Programem. Jeśli propozycja nowej audycji zostanie uznana za interesującą, zostaje skierowana do realizacji i wszelkie informacje dotyczące nowego pomysłu są przekazywane do systemu zarządzania programem SZarP, usprawniając tym samym proces opisywania audycji w tym systemie. W związku z satysfakcjonującym wdrożeniem systemu SZarP, System Obsługi Propozycji stał się jego naturalnym rozszerzeniem - dodaje Waldemar Listowski.

d17ipah
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17ipah
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj